Falešné nalepovací vousy seženete za pár desítek korun v každém obchodu se žertovnými předměty. Ale co takhle udělat si plnovous z kočky? Ne, nezbláznili jsme se – fotografie takzvaného cat-beardingu v poslední době doslova zaplavily sociální sítě.

Oč přesně jde? Při beardingu jednoduše popadnete svoji kočku a následně si ji v horizontální nebo vertikální poloze podržíte před obličejem tak, aby vznikl dojem, že máte krásný, bujný plnovous. A jak se můžete přesvědčit sami, některé snímky vypadají opravdu velmi realisticky.

Zdaleka nejlepšího výsledku pochopitelně dosáhnete s dlouhosrstými plemeny. Velké oblibě se však těší také krátkosrsté mourovaté kočky a ve vzácných případech se setkáte i s plnovousy z malých psů (například yorkshirských teriérů).

Pro úplnost dodejme, že opravdový boom začal bearding zažívat krátce po spuštění specializovaného portálu cat-beard.com. Pokud se vám tato myšlenka zalíbila, neváhejte a zkuste to taky! Nechte se vyfotit společně se svojí kočkou a nejpovedenější snímky nám pošlete na náš redakční e-mail.