Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Nový hoax o očkování: Falešná zdravotní sestra z brněnské nemocnice šíří lži na videu

Hoax o očkování: Falešná zdravotní sestra z brněnské nemocnice říří lži na videu
Zdroj: Pixabay
koronavirus

České sociální sítě zaplavilo další dezinformační video. Na něm vystupuje údajná zdravotní sestra z brněnské nemocnice. Ta na videu tvrdí, že vakcína není účinná a vytváří nové mutace koronaviru. Fakultní nemocnice Brno se na svém facebookovém profilu od videa důrazně distancovala.

„Ukázalo se, jak vypadá krev zdravého neočkovaného člověka a krev očkovaného. Prokázalo se to, co už se všude vědělo. Bylo vidět, že mladí měli horší krev než starší lidé.“ Takováto slova zaznívají v dezinformačním videu, které se nyní hojně šíří sociálními sítěmi. Údajná sestra z brněnské nemocnice v něm uvádí, že vakcína není účinná a vytváří nové mutace koronaviru. Účinnost vakcín je přitom dlouhodobě ověřená řadou vědeckých výzkumů.

Falešná zdravotní sestra Petra F. Rédová se navíc podobným způsobem dlouhodobě vyjadřuje i na sociálních sítích. Svá tvrzení údajně ověřovala na setkáních s odborníky, kteří měli mikroskopem porovnávat krevní vzorky. Podle popisku u videa má pracovat jako sestra na jednotce intenzivní péče nebo oddělení ARO brněnské nemocnice.

Nemocnice se od videa distancuje

Sama Fakultní nemocnice Brno se však od jejího jednání výraně distancuje: „Důrazně se ohrazujeme vůči jakémukoliv spojování s Fakultní nemocnicí Brno, což může být vnímáno na základě označování se jako 'zdravotní sestra z Brněnské JIP'. Tato paní NENÍ a nikdy NEBYLA v pracovně-právním poměru s naší nemocnicí, nereprezentuje jakékoliv stanovisko nebo svědectví, postoje ani názory naší nemocnice," uvedla nemocnice na svém facebookovém profilu.

Rédová kontrovala vlastním facebookovým příspěvkem, na kterém ukazuje údajnou fotografii indexu. Ten má být podle ní důkaz, že v brněnské fakultní nemocnici před více než dvaceti lety pracovala.Související články

Další články