Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nový hit ve válce s koronavirem! Firmy i domácnosti dezinfikují prostory novou technologií

Nový hit ve válce s koronavirem! Firmy i domácnosti dezinfikují prostory novou technologií
Zdroj: www.nejozon.cz
+ Dalších 5 fotografií
Nová technologie
Zprávy plné apokalyptických zpráv o smrtícím koronaviru, ulice plné lidí v rouškách, zavřené hospody a obchody. Obrázek České republiky dnešních dní. Lidé i firmy bojují s nákazou jak se dá. Dodržování pravidel vyhlášených státem a zvýšená hygiena na prvním místě. Karanténa a čištění všech prostor standardními prostředky je složité, protože dezinfekce a další přípravky jsou jen těžce sehnatelné. Nyní ale objevili Češi další způsob boje s koronavirem. Dezinfikování ozonem začali hromadně využívat jak firmy tak soukromníci.

Že čistota pomáhá zdůraznil i epidemiolog Roman Prymula. Ten tvrdí, že i obyčejný nákup potravin se stává rizikovou záležitostí. Po návratu domů byste měli vše vydezinfikovat. „Já sám jsem si udělal takovou mikrostudii. Když jsem šel do obchodu, na kolik věcí člověk sáhne. Od dveří, ne všude jsou elektronické dveře, sáhne na košík, různé zboží, regál atd. Těch kontaktů celá řada. Když člověk přinese ten nákup domů, tak bych měl sáhnout v podstatě na tu zevní kliku, ale uvnitř toho bytu by měl udržet čisté prostředím“ uvedl Roman Prymula v České televizi.

„Měl by to někde složit, adekvátním způsobem se omýt, některé ty věci dezinfikovat, kde je problém, a opravdu si dávat pozor, abych nesahal na věci, které kontaminované mohou být, a opravdu se k nim choval jako k potenciálně kontaminovaným. To je jediná šance, jak se nenakazit,“ dodal Prymula. Jenže udržet čistotu není jednoduché nejen u nákupu. Nezbytné je i mít čisté vypínače, kliky ale i koberce, záclony nebo i zdi. Řešením pak může být čištění ozonem. „Ozonizace je považována za účinný postup pro likvidaci bakterií i virů,“ má jasno hygiena jak potvrdila mluvčí středočeské hygienické stanice Dana Šalamunová. „Ozon dokáže zabíjet viry, bakterie, plísně a alergeny v ovzduší, v prostoru i na těle. Dostane se tam, kam se běžný čistící prostředek nedostane,“ vysvětluje další vlastnosti odborník na ozonové čištění ze společnosti "Nejozon.cz":https://nejozon.cz/ David Mikula a dodal. „Využíváme pouze stroje českého výrobce Bioozon.“ Ozonem lze vyčistit jak kancelářské prostory, obchodní a stejně tak i byty nebo auta. A Češi už tento způsob objevili. “V tuhle chvíli se neustále ozývají další a další zájemci o naše služby. Snažíme se uspokojit všechny, ale kapacity se pomalu vyčerpávají,” potvrdil zájem o technologii David Mikula.

„Ale pozor! Ozon je nebezpečná látka a musí se s ní podle toho zacházet, tak jako naši školení technici. Po vyčištění je nutné prostory důkladně odvětrat,“ dodal Mikula. V této chvíli už do zbraně ozon povolal například pražský dopravní podnik a i další provozovatelé hromadné dopravy. Dezinfikovat je totiž nutné všechny povrchy, a právě tady si vyzkoušeli, že chemické čištění je neuvěřitelně pracné. Pražský dopravní podnik už dezinfikuje tramvaje, autobusy i metro ozonem. „Je to další z našich preventivních opatření, kterým chceme přispět ke zvýšení komfortu a pocitu bezpečí cestujících,“ řekl generální ředitel Petr Witowski. Stejně tak k tomuto řešení dospěli i v dalších městech. „OAD Kolín pořídila několik speciálních přístrojů pro takzvané ozonové čištění.

Všechny autobusy budou nyní čištěny ozonem. Jde o nejspolehlivější způsob, jak předcházet možnému šíření virů a bakterií," řekl mluvčí společnosti Miroslav Slaný. Stejně postupují i další firmy, kde je riziko přenosu viru. Tak jako knihovna v pražských Holešovicích. Ta reagovala na koronavirus novým opatřením. Knihy přijaté od zákazníků dezinfikují právě ozonem. Pro ozonový generátor teď uvolnili dokonce vlastní kancelář, z níž udělali dezinfekční “ozonovou komoru”.

Nejnáročnějším prostředím na udržení čistoty jsou nemocnice. Spolu s pacienty přichází do ordinací a čekáren i jejich nemoci. Poliklinika Mazurská problém také vyřešila čištěním pomocí ozonu. „Ve večerních hodinách bude dezinfikována ozonem,“ potvrdil mluvčí radnice Prahy 8 Martin Šalek. Společnost čistící prostory ozonem potvrdila, že velký zájem vedle obchodních společností mají i domácnosti a menší soukromníci. Všichni věří, že takováto kvalitní služba pomůže bojovat proti koronaviru a jeho přenosu. Zkušenosti pak sděluji všichni podobně. „Technici Nejozon.cz byli parádní, šikovní, skvělí, nemůžu je vynachválit. Díky za celkový přístup, rychlost a perfektní komunikaci. Byli fakt super, klobouk dolu, zvládat takový zápřah,“ zhodnotila zkušenost za klienty Anna Bajgarova z nábytkářského firmy TON.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy