Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Nový fenomén plastické chirurgie: Doktoři vám udělají dlouhé řasy – z vlasů!

Máte řídké řasy? Řešením může být transplantace.

Žena z Velké Británie, která si dlouhých devět let vytrhávala řasy, prošla unikátní transplantací, při které jí chirurgové vytvořili nové řasy z vlasů.

Třiadvacetiletá Joanne trpěla nutkavou potřebou vyškubávat si vlastní řasy i vlasy. Tato neobvyklá nemoc zpravidla postihuje děti ve věku 6–15 let a často kvůli ní dojde k trvalému poškození vlasových folikul. Ještě ve svých dvaceti letech tak Joanne neměla prakticky žádné řasy a nezdálo se, že jí kdy dorostou.

Joanne ze svého vzhledu byla tak zoufalá, že se nakonec rozhodla přijmout drastická opatření a podstoupit nový druh plastické operace. Chirurg Asim Shahmalak jí nejprve provedl lokální anestézii očních víček a následně do nich implantoval vlasy odebrané ze zadní části Joanniny hlavy. Zákrok stál cca 120 000 Kč.

Zajímavé na celé věci je především to, že takto přenesené vlasy i nadále rostou – bez ohledu na to, že už se nenacházejí na hlavě! Joanne si své nové řasy tedy musí pravidelně zastřihovat a upravovat. Výsledek je ovšem vynikající a podle Joanniných vlastních slov tato transplantace ukončila sedmnáct let trvající noční můru.

Nová metoda je nadějí i pro lidi, kteří o své řasy přišli úplně (například v důsledku popálení).

Související články

Další články