Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Nový fenomén na TikToku: Uživatelé vymysleli hymnu koronaviru a tvoří s ní videa

Nový fenomén na TikToku: Uživatelé vymysleli hymnu koronaviru a tvoří s ní videa
Zdroj: Youtube.com
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
TikTok
Na platformě TikTok se objevila píseň, která má být "hymnou" pro koronavirus, který sužuje planetu. Lidé pojali tento fenomén různě, v krátkých videích někteří ukazují, jak se má člověk před nákazou chránit, jiní natáčejí své zásoby ochranných potřeb a najdou se i tací, kteří si z nákazy dělají legraci.

TikTok je oblíbený hlavně mezi mladší generací, ale najdou se tam i starší lidé. Na této platformě se dá různými způsoby reagovat či předvést svůj talent například v tanci, zpěvu nebo obyčejném lip synchronization, kdy při zvolené hudbě dotyčný uživatel musí správně otevírat pusu. Někteří si díky aplikaci vytvořili kariéru a dokážou se proslavit v jejich zemi a někdy i po celém světě.

Hymna smrtící nákazy?

V současné době sužuje pandemie koronaviru celou planetu, což vedlo k vytvoření tzv. hymny této nákazy s názvem It's Corona time, česky Čas koronaviru. Ve videích zní píseň o třech slovech a lidé na ni vymýšlejí různá videa. Například zdravotnický personál při této hudbě ukazuje, jak se bránit před nákazou virem COVID-19. Někteří sdílejí své zásoby jídla či ochranných potřeb.

Například vtipná videa, kde dealeři vyměnili prodej drog za nabízení toaletního papíru či dezinfekčního gelu na ruce za peníze, už obletěla celou aplikaci TikTok. Další uživatelé si ze samotné nákazy dělají srandu tím stylem, že stačí zakašlat a hned si jej odvedou příslušné orgány v ochranných oblecích.

Fenomén na TikToku

Není to však poprvé, co si někdo chtěl udělat z nebezpečného viru srandu. V minulosti totiž slečna Ava vyzvala ostatní uživatele aplikace, aby olízli záchod, a pojmenovala ji Coronavirus Challenge. Místo pozornosti a slávy čelila nenávisti a vlně kritiky.

Zda je tento nový fenomén v pořádku, se neví, to můžete posoudit sami. Existují různé reakce a uživatelé TikToku se rozdělili do tří skupin. Jedni se videím smějí, druzí jimi silně opovrhují a jsou toho názoru, že z podobného problému se nesluší si dělat legraci, a zbytku je to úplně jedno. Jaké pocity z toho máte vy?

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy