Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Nový dokument o Marilyn Monroe: Co doopravdy stálo za její smrtí?

Marilyn Monroe se narodila 1. 6. 1926 a zemřela 5. 8. 1962.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Nový dokument

Marilyn Monroe (†36) je jednou z nejikoničtějších filmových hvězd všech dob. Její život a stejně tak i její smrt byly zahaleny tajemstvím a umožnily průchod mnoha konspiračních teorií. Pořad na Netflixu Tajemství Marilyn Monroe: Ztracené nahrávky dává dohromady střípky z jejího života a skládá je dohromady. Fanoušci tak mohou nahlédnout do okouzlujícího, ale zároveň problematického života ikony a sexsymbolu 20. století Marilyn Monroe.

Někdo to rád horké, Pánové mají radši blondýnky nebo Slaměný vdovec, to je jen výčet několika filmů, v nichž se Marilyn Monroe objevila. Během svého krátkého života se z ní stala ikona, kterou zná celý svět a její jméno není lidem cizí ani po téměř šedesáti letech od její smrti.

Netflix v dubnu tohoto roku zveřejnil dokument s názvem Tajemství Marilyn Monroe: Ztracené nahrávky, který odhaluje dosud nezveřejněné nahrávky. Dokument je doslova nabitý archivními záběry a rozhovory, které dal dohromady odborník na Marilyn Monroe Anthony Summers. Právě on se v roce 1982 začal zajímat o její záhadnou smrt a od té doby ho Marilyn fascinuje. V dokumentu je její smrt velikým otazníkem, kterému se snaží přijít na kloub.

Monroe měla těžké dětství

Marilyn Monroe neměla jednoduché dětství. Vyrůstala s psychicky labilní matkou, a tak občas pobývala u příbuzných nebo pěstounů a nakonec skončila v sirotčinci. Svého otce nikdy nepoznala.

Během války pracovala v továrně na padáky, poté však dostala příležitost v modelingu a její kariéra se začala otáčet lepším směrem. V roce 1946 pak podepsala svou první smlouvu s 20th Century Fox a z Normy Jean Mortensen, jak znělo její původní jméno, se stala hvězda jménem Marilyn Monroe.

Ve svých šestnácti letech se provdala, její manželství však moc dlouho nevydrželo. Ze zakřiknuté holky s plochým hrudníkem a tenkýma nohama se ale díky tvrdé práci stala sexbomba, po které nešíleli pouze muži, ale také ženy. Skvělým tahem také bylo, když se stala z obyčejné blondýnky platinovou kráskou. I když to nebylo její rozhodnutí, mnohonásobně se jí vyplatilo.

Údajně se předávkovala

Marilyn začínala s menšími filmovými rolemi, ovšem pořádně na sebe upozornila v roce 1950 ve filmu Asfaltová džungle. Poté už přišly na řadu slavné snímky jako Někdo to rád horké, Páni mají radši blondýnky, Slaměný vdovec nebo Pojď, budeme se milovat, ve kterých se zapsala do myslí fanoušků jako krásná plavovláska.

Během svého života poutala pozornost bulvárních plátků. Její život byl totiž neuspořádaný, zahrnoval profesionální problémy i milostné avantýry. Marilyn Monroe měla dokonce udržovat milostný poměr i s tehdejším americkým prezidentem J. F. Kennedym. Zamilovala se do něj, ale Kennedy nechtěl jejich vztah zveřejnit, a tak ho raději ukončil. Marilyn mu dokonce začala vyhrožovat, ale s tím u něj nepochodila.

Herečka však byla známá svým labilním chováním. Během svého života se také několikrát pokusila o sebevraždu. V šedesátých letech začala pít a brala léky, čímž řešila krizi, která v jejím životě nastala. Její život vyhasl v roce 1962. Podle dobových informací například z tisku LA Times se předávkovala, oficiálně však okolnosti její smrti nikdy nebyly zcela objasněny. Marilyn Monroe se dožila pouhých šestatřiceti let, její jméno však dodnes zůstává symbolem.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy