Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nový dokument o Maddie: Neuvěřitelné chyby policie, která dělala botu za botou

Nový dokument o Maddie: Neuvěřitelné chyby policie, která dělala botu za botou
Zdroj: Facebook/Policie
+ Dalších 17 fotografií
zmizení
Už je tomu více než 13 let, co teprve tříletá Maddie McCann zmizela z apartmánu v portugalském Algarve. O jejím zmizení bylo natočeno už několik dokumentů a zahraniční televizní kanál ITV ve čtvrtek večer odvysílal další. V něm byly veřejnosti odhaleny dosud neznámé informace a také to, v čem policie udělala a nadále dělá chyby.

Případ Maddie McCann byl znovu zdokumentován, tentokrát v dokumentu s názvem Madeleine McCann: The Hunt For The Prime Suspect. Podle tvůrců snímku, který odvysílal zahraniční televizní kanál ITV, byli v jejím případu zapojeni i muži zákona a policie v průběhu celých 13 let vyšetřování stále dělá chyby.

Ačkoliv vyšetřovatelé aktuálně mají hlavního podezřelého, kterým je Christian Brueckner, podle dokumentaristů na jeho jméno přišli příliš pozdě. Zbývá jim totiž pouhých 22 měsíců do konce promlčecí lhůty, což znamená, že pokud německého pedofila do té doby neobviní, za únos a s největší pravděpodobností i vraždu Maddie už nebude možné ho potrestat.

Dívčini rodiče, Kate McCann a Gerry McCann, po své dceři nikdy nepřestali pátrat a nevzdávají se naděje, že je živá a zdravá. Policie jim však nejednou řekla, že šance, že bude Maddie naživu, je prakticky nulová. Kriminalisté mají nyní v rukou Bruecknerův telefon a snaží se zjistit, s kým a o čem hovořil krátce před zmizením holčičky.

Maddie McCann nás nepoučila, tvrdí policista

Graham Hill, bývalý detektiv a nynější doktor kriminologie, v dokumentu popsal, že ani dlouhých 13 let vyšetřování policisty nepoučilo a stále nejsou schopni mezi státy spolupracovat tak, jak by měli. „Je možné v jeden den unést a zabít dítě a během druhého dne utéct do úplně jiného státu. Nemyslím si, že se ještě na něco nového přijde nebo se něco změní, policisté se totiž ani po letech vyšetřování nepoučili,“ okomentoval špatnou spolupráci mezi Německem a Portugalskem, která je hojně kritizována i veřejností.

Související články

Další články