Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Nový cíl zlodějů. Útokem berou zásilkové boxy internetových obchodů

V poslední době nejen v Česku zažívají rozmach samoobslužné boxy, ve kterých si zákazníci internetových obchodů mohou vyzvednout objednané zboží nonstop, tedy kdykoli a v době, která se jim nejlépe hodí. Tím, jak se podobné boxy rozšiřují i do menších měst, si jich neopomněli všimnout také zloději, pro které se podobné schránky mohou stát relativně snadnou kořistí. Pokud si ovšem nepočínají tak, jako následující výtečník v Praze 9. Podívejte se na video, které zveřejnila Policie ČR.

"V neděli 2. ledna v časných ranních hodinách zadrželi policisté z pohotovostní motorizované jednotky mladíka, který se chvíli před zadržením pokusil vypáčit box v ulici Breitcetlova v Praze 9. Ten slouží jako schránka pro vyzvednutí zboží objednaného přes internet. Ještě před příjezdem policistů z místa odešel, během chvíle ho však hlídka našla. Pomohl jí i pozorný oznamovatel, který podezřelého i jeho podivné chování u boxu popsal policistům," sdělil pražský policejní mluvčí Jan Rybanský.

Jak je vidět na videu, zloděj si přinesl páčidlo a pokoušel se vypáčit jednu ze schránek. To by se mu zřejmě podařilo, kdyby ho nevyrušil výše zmiňovaný kolemjdoucí, podle jehož svědectví se dal zloděj na útěk, než ho dostihla hlídka.


"Ačkoli zapíral a k vloupání se neznal, obsah jeho tašky ho prozradil. Policisté v ní našli páčidlo, a tak se zadržený k činu přiznal, uvedl i důvod svého jednání. Největším lákadlem měla být především elektronika. Policisté podezřelého na místě zajistili a předvedli na policejní služebnu k dalším úkonům. V páchání majetkové trestné činnosti není žádným nováčkem, v uplynulém roce stál za tyto prohřešky před soudem hned dvakrát," doplňuje Rybanský.

​Zdroj náhledové fotografie a videa: Policie ČRSouvisející články

Další články

Nejnovější kauzy