Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Nový český thriller Minuta věčnosti: Kardiochirurg Jiří Langmajer zažije psycho na Islandu

Jiří Langmajer se svou filmovou dcerou Lucií, kterou ztvárnila Martina Babišová.
Zdroj: Logline Production
+ Další 4 fotografie
FILMOVÁ NOVINKA
Jiří Langmajer a Martina Babišová hrají otce a dceru v novém filmu Rudolfa Havlíka Minuta věčnosti. Český thriller se natáčel na Islandu a štáb si musel poradit s řadou překážek.

Jiří Langmajer a Rudolf Havlík potřetí spolu

Jiří Langmajer se ve filmu Minuta věčnosti ujal role kardiochirurga Petra, uzavřeného muže, který si nerozumí s dcerou Lucií. Ta trpí vrozenou srdeční vadou a Petr se ji rozhodne sám operovat. Po operaci se rozhodnou jet na výlet na Island. Jenže tam Lucie náhle zkolabuje a Petr si není jistý, jestli neudělal při operaci chybu. Uprostřed nekonečné severské divočiny navíc přestává rozlišovat mezi realitou a fikcí.

Film vznikl trochu jako znouzectnost: "V říjnu, když byl u nás tvrdý lockdown, jsme vyrazili pryč, protože jsme neměli práci a nechtělo se nám jen tak sedět na zadku a nedělat nic, protože to se dá dělat vždycky. Dali jsme hlavy dohromady a napsali jsme a natočili celovečerní dobrodružný film, který jsme si vyrobili tak, jak jsme chtěli, a zažili jsme neuvěřitelné dobrodružství, na které od té doby pořád vzpomínám", říká režisér Rudolf Havlík.

Ten režíroval divácké hity Bábovky, Po čem muži touží nebo Pohádky pro Emu. V prvních dvou zmiňovaných hrál i Jiří Langmajer. Osvědčený tandem Langmajer - Havlík si tedy zopakoval úspěšnou spolupráci už potřetí.

Martina Babišová, vycházející hvězda, která s Andrejem Babišem nemá nic společného

Rok 2021 bude v českých kinech rokem Martiny Babišové. Krásná zrzka, kterou můžeme znát z filmu Šarlatán a která hraje i v seriálu Netflixu Normální lidi, je paradoxně více známá v zahraničí. To se ale tento rok nepochybně změní.

Kromě Minuty věčnosti ji totiž uvidíme i v jedné z hlavních rolí komedie Shoky a Morthy: Poslední velká akce. „Natáčet s Rudou je jako být na pecka výpravě s Indiana Jonesem. Já jsem mu vděčná za důvěru, mohl jednoduše sáhnout po nějakým slavným jménu. Bylo to dobrodružství, trošku punk stlučenej na koleni v islandský pustině, ale o to víc to bylo od srdce. Bylo nás dohromady devět a postupem času se z nás stala rodinka. Po cestě zpátky jsem samozřejmě bulela,“ říká sedmadvacetiletá herečka.

Minuta věčnosti bude mít premiéru v kinech v roce 2021.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy