Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nový český film Promlčeno: Vražda podle skutečné události. Těžké téma vzalo za srdce i herce

Plakát k filmu Roberta Sedláčka Promlčeno (2021).
Zdroj: Falcon (foto: Tomáš Třeštík)
+ Dalších 13 fotografií
skutečný případ
Nového českého filmu Promlčeno s Karlem Rodenem v hlavní roli se dočkáme už na konci února příštího roku. Ještě zásadnější roli v něm sehrává skutečná promlčená vražda. Těžké téma vzalo za srdce i herce, jako jsou Vilma Cibulková, Igor Bareš a Vladimír Kratina. Režisér Robert Sedláček rád točí filmy o reálných historických událostech. Z poslední doby jmenujme například drama podle skutečné události o Janu Palachovi nebo seriál České století.

Kriminální thriller Roberta Sedláčka s názvem Promlčeno, který se natáčel v noční Praze, ale také v americkém Malibu, se chystá do kin. Tvůrci se inspirovali skutečnými případy. Česko je spolu s Rumunskem jedním ze států, kde pachatelé vražd uniknou trestu už po dvaceti letech, kdy jsou jejich hrůzné činy promlčeny. V Česku tak zůstávají dodnes desítky vražd z minulosti neobjasněny.

A pachatelé se vyhnou trestu, i když je odhalí. To je také případ z loňska, kdy dopadli hned dva viníky, ale potrestat je už nemohli. Spolu s Rumunskem patříme ke státům s nejkratší dobou promlčení závažných trestných činů.

Právě tohle téma zaujalo i filmaře. "Od produkce jsem dostal nabídku napsat a zrežírovat film, jehož téma je mi vlastní," vysvětlil pak vznik filmu Promlčeno režisér a scenárista Robert Sedláček. Neváhal s natáčením ani minutu. Snad budou podobně rozhodní i sami diváci a kina budou už v únoru otevřená.

Hvězdné herecké obsazení filmu Promlčeno

Poslední klapka filmu Promlčeno padla letos v říjnu. A tvůrci už teď lákají na svůj film, i když dost tajemně sloganem "Zdánlivě neškodné vyprávění změní osudy hned několika lidem". Jistotou ale určitě budou herecké výkony Karla Rodena, Vilmy Cibulkové nebo Igora Bareše

Doplní je z filmu méně známá Barbora Bočková Ta byla z natáčení nadšená. "Po celou dobu tam byla mírná adrenalinová vlna, na které se to neslo, a to v tom nejlepším smyslu slova. Takže pro mě je tam těch vzpomínek hrozně moc a myslím, že na to nikdy nezapomenu," řekla herečka z Divadla Na zábradlí. Vidět jste ji mohli například i v Činoherním klubu, ve filmu Metanol nebo v seriálu Specialisté Objeví se i v novém filmu Zátopek

Focení plakátu k filmu Promlčeno se stydlivým Rodenem a Barešem

K filmu vyšel před pár dny plakát s hercem Karlem Rodenem. Ten se ukáže v hlavní roli, natáčel hlavně za jízdy v autě. Fotograf Tomáš Třeštík byl z focení s Karlem Rodenem prý jen nepatrně nervózní. "Karel Roden se nerad a fotí a není to typ, který by to dobře snášel," vysvětlil Třeštík svou nervozitu. Váží si ho jako zásadního herce, vše ale dopadlo podle očekávání.

Podobně je na tom taky Igor Bareš. "Já se hrozně nerad fotím, nerad vystupuji sám za sebe, i když na tom plakátu nejsem sám za sebe, ale za postavu. Obával jsem se, že pan fotograf po mně bude chtít něco, co by mi nebylo úplně příjemný," svěřil se Bareš na focení.

Tomáše Třeštíka zápletka zaujala a vraždy by nepromlčoval. "Vraždu nejde promlčet. Vražda je prostě vražda. Navždy tím ukončíte něčí život a změníte životy dalších lidí," vysvětlil Třeštík.

Film Promlčeno se odehrává hlavně v autě, v ulicích Prahy a v rozhlasovém studiu

Rozhlasové studio, auto a pražské ulice. To jsou podle filmařů místa, kam se ve filmu Promlčeno podíváme. Radek se vrací do Prahy a hledá jednu mladou ženu, aby se vyrovnal s minulostí. Kdo a co přesně provedl, se v kině dozvíme už 4. února 2021. Diváky do něj zve i další z hlavních herců filmu Vladimír Kratina "Zajímavá zápletka se bude divákům určitě líbit a budou z kina odcházet se silným emocionálním zážitkem."

Robert Sedláček natočil například silné filmy Pravidla lži, Jan Palach, ale také seriál České století Na opačném konci spektra stojí komedie jako Dědictví aneb Kurva se neříká nebo Největší Čech.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy