Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Nový bodový systém a VELKÉ ZMĚNY: Nejvyšší pokuta činí 75 000! Za co?

Zdroj: Profimedia.cz
zpřísnění
Už s druhou verzí nového bodového systému přišel ministr dopravy Dan Ťok. Tento systém znamená velké zpřísnění, u některých přestupků se však pokuty i sníží. Někteří řidiči se ale plácnou přes kapsu. Za jaký prohřešek můžete zaplatit až 75 000 korun?

Až 75 000 zmizí z peněženky těm, kteří budou řídit bez řidičského oprávnění a také těm, kteří se na silnice vydají se zadrženým osvědčením o registraci vozidla. První prohřešek vás s nynějším systémem může vyjít maximálně na 50 tisíc, druhý pak na pouhých 20 tisíc.

První verze z roku 2016 se do paměti veřejnosti zapsala především díky stotisícovým pokutám. Ty do této výše vzrostly především proto, že pokud řidič spáchal přestupek, přičemž způsobil dopravní nehodu, sazba se zdvojnásobila. „Chceme razantně zasáhnout proti pirátům silnic a soustředit se na přestupky, které jsou nejčastějšími příčinami dopravních nehod s tragickými následky,“ vysvětluje Dan Ťok.

Nečekaná změna ale přichází i pro řidiče, kteří před usednutím za volant požili alkohol. Za jízdu pod vlivem alkoholu nebo návykových látek se sice maximální pokuta zvedne z 20 tisíc na 25 tisíc, místo nynějších sedmi bodů však opilým řidičům ubyde pouze šest.

Přítrž pak bude učiněna především řidičům, kteří mají ve zvyku jednou rukou ovládat vozidlo a druhou telefon. Nyní vám za tento přestupek hrozí pokuta až 2 500 a odebrání dvou bodů. S novým systémem vás však řízení s telefonem v ruce může vyjít až na 5 000 a 4 body.

Související články

Další články