Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Novotný zkritizoval Survivor: Vláďa vyhrál díky chybě Chili a čím ho štvali Braňo a Johy

Survivor 2022: Ondřej Novotný se rozpovídal o Vláďovi
Zdroj: Se souhlasem Ondřej Novotný
+ Dalších 6 fotografií
survivor

O vítězi Survivoru Česko Slovensko 2022 je sice už dávno jasno, až nyní se ale Ondřej Novotný dostal k hodnocení hry Vladimíra Čapka. Ačkoli všichni na ostrově talentovaného “ajťáka” podceňovali, podle něj šlo od pátého dne o nejlepšího hráče. Cestu k výhře podle Novotného, který se rozepsal klasicky na Instagramu, Čapkovi zjednodušila Chili, která mu sice chtěla namazat schody a konečně se ho zbavit, místo toho mu však odtajnila své úmysly a dostala se do jeho hledáčku. Proč byl podle něj Vladimír jasným vítězem? 

Pokud někdo pobyt na ostrově Survivoru opravdu přežil, byl to Vladimír Čapek. Právě jeho členové původního kmene Azua poslali hned do prvního duelu a právě on byl v hledáčku téměř všech do poslední minuty hry. Nikomu z jeho 23 soupeřů se ale nepodařilo ho dostat z ostrova, i když těch pokusů bylo mnoho.

Podle Ondřeje Novotného Čapkovi k výhře paradoxně pomohlo i to, že byl hned jako první zvolený do duelu. Přinutilo ho to totiž začít hrát a víc taktizovat. “Od řekněme pátého dne byl Vláďa postupně nejlepším hráčem, který dnem i nocí hrál a přemýšlel a vymýšlel a taktizoval. Také trénoval vše, o čem si myslel, že se mu bude hodit,” hodnotí na Instagramu Novotný, který připomněl, že Vladimír rozhodně nebyl nejoblíbenějším obyvatelem ostrova.

Osudová chyba Chili

Dominika ho doslova nesnášela. Slovenská aliance ho výrazně nemusela. Veve aliance ho měla s Adamem jako úhlavního nepřítele. Po smíchání kmenů to bylo stejné a encyklopedie Vladimíra Čapka byla neustále zmiňována jako nejotravnější osoba. Přesto si nakonec dokázal vybudovat tři silné vztahy. Jeden s Veve, druhý s Johy. A samozřejmě Braňo,” popisuje Novotný s tím, že alfou a omegou jeho úspěchu byla změna taktiky a hlavně sebekontrola.

Postupně dokázal upozadit svou často otravnou upovídanost a všeználkovství, které ostatním lezlo na nervy,” dodal Novotný, podle kterého ale zásadní obrat ve hře nastal po jeho rozhovoru s Chili, která se jeho slova pokusila obrátit proti němu. A to přesto, že spolu měli alianci a slíbili si, že spolu dojdou do top šestky.

Vláďa byl nejlepší

Vláďa by opravdu táhl s nimi za jeden provaz a měl by to pak daleko těžší. Ale tento moment, a samozřejmě stoprocentní úspěšnost v imunitách, změnil osud jeho hry. Paradoxně k lepšímu,” myslí si Novotný s tím, že se mu nakonec i díky spolupráci s Veve a Johy podařilo získat tolik informací, že se nemusel obávat jakéhokoli překvapení. Navíc když vyhrával jednu imunitu za druhou.

Jeho hra sice nebyla bezchybná, ale dokázal se z chyb ponaučit. Dokázal se přizpůsobit, aby působil jako platný člen kmene, kterému není osud ostatních lhostejný. “Nebylo to jednoduché a musel se hodně hlídat. Díky své inteligenci mohl často působit až arogantně. Znal hru a rád ji ostatním vysvětloval. Druhý den už běhal po ostrově prakticky nahý v trenýrkách, což děvčata děsilo. Ostatní k tomu došli až 22. den,” směje se Novotný, podle kterého byl Vladimír oproti ostatním ve všem napřed, což hrálo pochopitelně proti němu.

Novotný by chtěl 24 Vláďů

Vladimírova hra byla podle jeho slov tak důsledná, že ho začali jeho soupeři doslova adorovat. A to prý až nezdravě. “Braňo a jeho monology o tom, jak je Vláďa skvělý a zaslouží si vyhrát, mě ubíjely. A podobnou notu jela i Johy,” připomíná moderátor s tím, že i Nikola po svém vypadnutí stejně jako Dominika a ostatní věděla, že jediným vítězem hry je právě Čapek.

Byla to jízda minovým polem, prošel těžkými duely s Enriquem či Adamem. Musel vždy někoho nominovat a dělal to velmi chytře. Vítěz byl jediný možný, je naprosto zasloužený a jsem rád, že Vláďa pro diváky hru komentoval a oznamoval jim, jak a proč co hraje. Do další řady bych si se známostmi a zapáleností pro soutěž přál rovnou 24 Vláďů. To by byla série,” povzdechl si na závěr Novotný, z jehož slov je zřejmé, že výhru Čapkovi opravdu přeje. “Nikdy to není jednoduché, tys to ale udělal tak, že to tak snad i vypadalo,” uzavřel své hodnocení Novotný.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy