Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Novotný se pustil do LGBTQ+, rozzuřil český showbyznys: Jsou to homofobní kecy, sepsula ho Leitgeb

Nikol Leitgeb se pustila do Michala Novotného.
Zdroj: Herminapress/Profimedia/koláž
+ Dalších 9 fotografií
kritika

Tohle si Michal Novotný za rámeček nedá. Úspěšný herec okolo sebe vzbudil pořádný rozruch. V rozhovoru pro iDNES.cz se totiž ostře vyjádřil na účet LGBTQ+ komunity a přiznal, že na lidi s odlišnou orientací v reklamách se nemůže ani koukat. Mimo jiné se pustil i do plus size modelek. Svým prohlášením rozčaroval i Nikol Leitgeb či Filipa Rajmonta. 

Michal Novotný rozzuřil českou veřejnost. Může za to jeho vyjádření v rozhovoru pro iDNES.cz, kde se velmi nevhodně pustil do LGBTQ+ komunity a plus size modelek. Prohlásil, že je mu nepříjemné koukat se na dvě ženy či dva muže v reklamách. Tuto kauzu okamžitě zaregistrovala kupříkladu Nikol Leitgeb, která herce označila bez servítek za homofoba.


„Nechci ani koukat na reklamu na oblečení, kde se objímají dvě ženy nebo dva muži nebo kde ani nepoznám, kdo je jakého pohlaví. Asi to ve svém věku přijímám hůř než o generaci mladší lidi. A říkám to s vědomím, že mě budou lidi mít za homofoba, ale kdo mě zná, ví, že to nejsem ani náhodou," uvedl.

Doporučené video: Rozhovor s Michalem Novotným na Prima party.


Leitgeb označila Novotného za homofoba

Pustil se i do plus size modelek. Dle něj si plus size modelové a modelky svou účast v reklamách a módních magazínech „vyřvali“. „Něco jako: jsem tlustá, ale mám právo být na titulce Vogue. Houby. Ta hubená modelka na sobě maká, drží dietu, aby mohla být modelka. A někdo, kdo má sto šedesát kilo, má pocit, že má to právo taky, jenže tak to není. A oděvní firmy, které zkusily modelky s nadváhou angažovat, od toho pomalu ustupují, protože to na lidi nefunguje. Vykřičená práva neplatí. Respekt a právo si musíte zasloužit,“ řekl herec.Nikol Leitgeb si své rozčilení nemohla nechat pro sebe a do Novotného se ostře pustila na sociálních sítích. "Tak pokud se budeme bavit o tom, co je norma a co ne, tak tyhle homofobní kecy to rozhodně nejsou, Michale. Já vždycky, když vidím nějaké ty pochody jako Prague Pride nebo demonstrace, tak si říkám, že je to v dnešní době už zbytečné, vždyť je to úplně normální. Když by za mnou přišli synové, že jsou na kluky, tak jim řeknu, že super, už to víš, to je skvělé" začala svůj proslov.

"Tady teď vidím, že žiju jenom v nějaké své bublině a mimo tu moji bublinu je to trochu jinak, což je nechutný a smutný, a je mi to fakt líto, že to má takhle někdo v hlavě. Je mi líto, že se takovým homofobním výkřikům dává prostor, protože potom se to bude akorát nabalovat. Nevím, proč čtením takových hovínek trávím dopoledne," zakončuje smutně.

Z českých celebrit rozčilil i svého hereckého kolegu Filipa Rajmonta, který se Novotnému na sociálních sítích pořádně vysmál. "Míšo, ale vždyť se na mě nemusíš dívat, stačí to přepnout… já to u Tebe dělám už léta…," zní jeho vzkaz na Facebooku, kde se mu v mžiku dostalo podpůrných komentářů.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy