Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Novoroční projevy: Kubera ostře proti Zemanovi. Vondráček připomínal boj za svobodu v roce 1989

Novoroční projevy: Kubera ostře proti Zemanovi. Vondráček připomínal boj za svobodu v roce 1989
Zdroj: Reprofoto ČT
Předchozí Další
Politika
S novoročními projevy vystoupili předseda Senátu Jaroslav Kubera i předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. Kubera se ostře vymezil proti prezidentovi Zemanovi a jeho snahám zasahovat do práce Senátu. Vondráčkův projev o svobodě a demokracii pak působil úsměvným dojmem.

Šéf Senátu Jaroslav Kubera měl smysluplný projev. Politology zaujalo, že se ostře vymezil proti prezidentovi, i když ho s Milošem Zemanem (75) v minulosti pojilo přátelství.

"Musím konstatovat, že k vám opravdu nepromlouvám z pekla, ale ze své pracovny na Valdštejnském náměstí, kde Senát sídlí," řekl Kubera v novoročním projevu. "Cokoli vychází ze Senátu, jest od ďábla," řekl totiž nedávno Zeman. Kubera si to nemyslí. A roztržka se Zemanem tak pokračuje. Protože Kubera již v minulosti uvedl, že nehodlá respektovat čínskou politiku Hradu.

Kubera občanům České republiky popřál, aby se řídili heslem žít a nechat žít. Zároveň šéf Senátu varoval před fanatickými ekology. Kubera se domnívá, že svobody ohrožuje zelené tsunami, které se k našim hranicím valí rychlostí zvuku. Celkově předseda Senátu hovořil smířlivý tónem a apeloval na slušnost.

Vzpomínal rok 1989

Svůj projev si na první den v roce nachystal také předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. Ten hovořil o tom, že se zemi daří po ekonomické stránce. Pak začal Vondráček hovořit o tom, jak jsme v roce 1989 bojovali za svobodu slova a demokracii. Což vzhledem k jeho minulosti působilo hodně úsměvným dojmem. Vondráček hovořil také o demonstrantech, kteří v ulicích protestují proti osobě Andreje Babiše. Vondráček uvedl, že právo na shromažďování je zaručeno, ale o politickém směřování se rozhoduje u voleb.

Ve středu večer svůj projev přednesl také premiér ČR Andrej Babiš. To nej z projevu najdete zde.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy