Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Novoroční projev šéfa Senátu Vystrčila: Oceňuji profesionální přístup Babiše i konání Zemana

Miloš Vystrčil.
Zdroj: profimedia
Projev

Pro ČR bude letos důležité zvládnout koronavirovou pandemii, rostoucí ceny či zadlužení, uvedl v novoročním projevu předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) na České televizi. Vyzval proto k sebevědomé slušnosti, větší smířlivosti a k solidaritě podobné té, kterou lidé projevili při nápravě škod po loňském tornádu na Moravě. 

Šéf horní komory Miloš Vystrčil také ve svém projevu připomněl kultivované předání moci po loňských sněmovních volbách, ke kterému podle něj přispělo korektní jednání premiéra Petra Fialy (ODS), profesionální přístup expremiéra Andreje Babiše (ANO) i konání prezidenta Miloše Zemana. Vystrčil se obával toho, že nesmiřitelnost některých formací v předvolební kampani negativně ovlivní povolební vývoj. Poděkoval za to, že pomyslné předání moci bylo kultivované, bez napadání a mediálních přestřelek. Zmínil se také o blížícím se předsednictví Česka v EU.

Tornádo, solidarita a pomoc

„Pokud bych já měl rychle říci tři slova, která se mi vybaví, když přemýšlím o tom roce uplynulém, pak jsou to slova tornádo, solidarita a pomoc,” řekl předseda horní parlamentní komory. Vrátil se k živelní katastrofě, která loni v létě postihla některé obce na jižní Moravě. Vyjádřil úctu obyvatelům za to, jak se s prvotní katastrofou vypořádali, poděkoval všem, kteří pomáhali. „Byla to úžasná vlna solidarity a pomoci,“ dodal. Vyzval k další každodenní solidaritě a pomoci, kterou tam lidé potřebují. „Situace i dnes pro ty obyvatele není lehká,“ dodal.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy