Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Novoroční projev premiéra Fialy v podání Jablonského: O pohádce Svetr nad zlato

Premiér Petr Fiala přednesl v podání imitátora Petra Jablonského svůj novoroční projev. Občané tím, že nezmrzli, podle něj dokázali, že se to dá přežít. "Putinovi jste to pěkně nandali. Je otázka, kdy si z toho hodí mašli," uvedl a přidal pár rad, jak se ještě více uskromnit. Lidé by podle něj měli omezit jídlo nebo se sprchovat se sousedy.

K Novému roku patří tradičně i proslovy vrcholných politiků. Premiér Petr Fiala se v podání našeho imitátora Petra Jablonského rozhodl jeden takový přednést.

Jste důkazem, že se to dá přežít

"Máme za sebou náročný rok a před sebou krutou zimu. Vy, co se díváte a nezmrzli jste, jste důkazem, že se to přežít dá," řekl na úvod Fiala, načež dodal "Putinovi jste to pěkně nandali. Je otázka, kdy si z toho hodí mašli".

Následně zmínil vydání nové pohádky Markéty Pekarové Adamové Svetr nad zlato, načež pochválil jednoho ze svých příznivců, který netopí, nesvítí, nejí a ani nedýchá. Ostatní by si z něj podle Fialy měli vzít příklad "Omezme jídlo. Sprchujte se dohromady se sousedy, objímejte se a vytvářejte tak teplo nezávislé na Putinovi," radí Fiala. "Kdybyste zůstali na ulici, vždycky si můžete otevřít deštník. Slavný deštník proti drahotě," uklidnil premiér na závěr občany.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy