Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Novoroční ohňostroj v Praze nebude: Politici chtějí jen světelnou show

Zdroj: Profimedia.cz
zrušení
Pražská rada na mimořádném zasedání ve středu schválila zrušení novoročního ohňostroje v Praze. Místo tradiční přehlídky pyrotechniky se mohou lidé těšit na videomapping, což je světelná projekce na budovy, která je například hlavním atributem Signal festivalu.

Milovníci ohňostrojů se příští rok tradiční novoroční podívané v Praze nedočkají. Město se shodlo na zrušení ohňostroje hlavně z důvodu ochrany zvířat, straších osob a malých dětí. Ohňostroj měl totiž negativní důsledky spojené s hlukem.

„Novoroční ohňostroj je pro mnohé zajímavá podívaná. Ne všichni obyvatelé naší metropole ale tuto zábavu vítají s nadšením. Obzvlášť bychom měli myslet na malé děti, starší osoby a zvířata," sdělil Novinkám.cz předseda klubu zastupitelů Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP 09). A dodal, že koalice se chce v budoucnu zaměřit i na úpravu vyhlášky, která reguluje odpalování pyrotechniky v metropoli.

Místo ohňostroje se plánuje uskutečnění světelné show, která se bude muset vejít do rozpočtu 2 miliony korun. Město už nyní plánuje vypsat na show veřejnou zakázku. „Videomapping by měl být maximálně do výše 2 milionů korun a posuzujeme více variant, kde se odehraje,” uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

O podrobnostech novoroční světelné show bude magistrát informovat prostřednictvím kampaně a reklamy v médiích.

Související články

Další články