Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Novopečený táta Rupert Grint slaví 32. narozeniny: Ron Weasley z Harryho Pottera si žije na vysoké noze

Rupert Grint se na příchod potomka těší.
Zdroj: Rupert Grint archiv.
+ Dalších 12 fotografií
narozeniny
Britský herec Rupert Grint, kterého proslavila role Rona Weasleyho z filmové ságy Harry Potter, slaví dvaatřicáté narozeniny. Jelikož se talentovaný zrzek stal na jaře tatínkem, svůj den si jistě užije o to víc. Mnoho lidí si herce pamatuje z doby, kdy sám byl ještě dítě, dnes už byste v něm roztomilého kouzelníčka jen těžko hledali.

Herec Rupert Grint se narodil v roce 1988 v anglickém městě Harlow, v hrabství Essex. O jeho touhách stát se hercem se toho příliš nenapsalo. Už jako žák se ale pohyboval mezi ochotníky a účinkoval ve školních představeních. Do povědomí milionů diváků se dostal v roce 2001, kdy získal roli snů v čarodějnické sáze Harry Potter

Přes noc se stal hvězdou

Rupert, který je nejstarší z pěti sourozenců, se takřka přes noc stal známým po celém světě. Roli Rona Weasleyho získal, když mu bylo jedenáct let a od té doby hrál. Objevil se nejen ve všech osmi dílech kouzelnické ságy, ale natočil i řadu dalších filmů. Už v roce 2002 získal roli v nepříliš úspěšném snímku Prďoši. V roce 2006 si zahrál ve filmu Lekce řízení a o tři roky později ve snímku Cherrybomb. Nejvýraznější rolí však dodnes zůstává ta po boku Daniela Radcliffa (31) a Emmy Watson (30). Tato trojice malých čarodějů pobláznila mladé lidi po celém světě, což se také brzy odrazilo na bankovních kontech mladých herců.

V šestnácti letech Rupert kvůli natáčení opustil římskokatolickou školu, kterou do té doby navštěvoval. Svým přirozeným hereckým talentem si vysloužil uznání kritiků a získal několik mezinárodních ocenění. Svůj hlas propůjčil také několika hrdinům v televizních seriálech. V roce 2005 namluvil například Petra Pana v dokumentu o této fiktivní postavě.

Pohádkově bohatí rodiče

Rupert od roku 2011 tvoří pár s herečkou Georgiou Groome (28). V květnu letošního roku se jim narodila dcera Kristina. Z herecké party z Harryho Pottera je tak první, kdo se stal rodičem. Díky natáčení osmidílné kouzelnické série si Rupert přišel na pohádkové honoráře. Už v roce 2009 si mladý herec pořídil panství z 18. století, které momentálně prodává. Jelikož se mladá rodina usadila v moderním domku, nebylo potřeba si finančně náročné panství ponechávat Nový majitel bude muset za luxus v podobě domu s bazénem a rozsáhlými zahradami zaplatit v přepočtu 170 milionů korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy