Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Novojičínská sestra z onkologie chodila do práce s koronavirem, nakazila všechny příbuzné

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
nákaza
Velmi nezodpovědně se během pandemie zachovala zdravotní sestra z onkologické ambulance v Novém Jičíně. Přestože byla nemocná, nepřestala chodit do práce. Teď u ní testy prokázaly koronavirus. Přenesla ho už na všechny svoje příbuzné, mezi nimiž jsou i senioři a děti. Testům se musejí podrobit i všichni její kolegové a pacienti. Nemocnice oponuje, že žena neměla dostatečně zjevné příznaky.

Novojičínská zdravotní sestra byla nemocná, přesto podle podle informací hygieniků nepřestala chodit do práce. Přitom působí v onkologické ambulanci, kde se stará o nejrizikovější skupinu pacientů. Testy u ní prokázaly koronavirus

O případu informoval portál Novinky.cz. „Zejména u zdravotníků mě nepřestává překvapovat to, že chodí nemocní do práce. Sestřička chodila do práce týden s příznaky onemocnění. A nejen že chodila do práce, ale úspěšně nakazila veškeré členy své rodiny včetně prababiček, synovců a neteří, včetně dětí školou povinných, protože se pohybovala ve třech, ve čtyřech rodinách, kde nakazila skoro všechny..." uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě Pavla Svrčinová.

Ohrozila onkologické pacienty

"Uvidíme, co nám to udělalo s pacienty této sestry, která pracovala na velice rizikovém pracovišti,“ dodala Svrčinová.

Celé oddělení se muselo uzavřít, vzorky od pacientů na odběrovém místě v Novém Jičíně odebírali až do pozdních večerních hodin. "Vyšetřujeme všechny pacienty, kteří tam jezdili na infuze a na chemoterapie, všechny lékaře. Všechny jsme postavili do karantény a všichni procházejí vyšetřením," upřesnila ředitelka hygieny.

Nemocnice, která sestru zaměstnává, ale tvrzení Svrčinové popírá. Podle její mluvčí Radky Miloševské sestra neměla příznaky. „Aktuálně je klinický průběh jejího onemocnění velmi mírný, proto zůstává v domácím léčení," prohlásila s tím, že nechat se otestovat musí přibližně 20 lidí.

Související články

Další články