Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Novinky Novy: Trojan, Dušek a Havlová oživí legendy staré Prahy, Donutil bude lovit duchy

Hitmaker Jiří Vejdělek a Miroslav Donutil na tiskové konferenci TV Nova.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Dalších 5 fotografií
PREMIÉRY

TV Nova a Voyo představily své plány na budoucí sezony. Těšit se můžeme na mnoho autorských projektů a zvučných jmen. Asi největší zvědavost vzbuzuje fantasy série Vědma, ve které Josef Trojan, Dagmar Havlová či Jaroslav Dušek oživí legendy staré Prahy. Pozornosti však neunikne ani Miroslav Donutil, jenž se představí v hlavní roli duchařského seriálu Za domem v lese. Co všechno do budoucna chystá, odhalila TV Nova na svých stránkách.

Napínavé i komediální seriály

TV Nova a Voyo plánují svoji vůbec první původní fantasy sérii Vědma. V příběhu zasazeném do současnosti mají být oživeny legendy staré Prahy, jako třeba Golem. V hlavních rolích se představí jeden z nejvýraznějších mladých hereckých talentů Josef Trojan (22) a nadějná pěvecká hvězda Annet Charitonová (23). Kromě nich se ovšem můžeme těšit i na ověřené herecké legendy jako Dagmar Havlová (69) a Jaroslav Dušek (61).

Další novinkou slibující záhady a napětí bude duchařský seriál Za domem v lese s dnes již legendárním hercem Miroslavem Donutilem (72) slibujícím záruku kvality. Naopak s komedií přichází režisér Jiří Vejdělek, který nás v novém rodinném seriálu s pracovním názvem Taneční zavede do prostředí tanečních kurzů na typickém českém maloměstě.

Česko-chorvatské přátelství

Hned dva připravované projekty se budou odehrávat v Chorvatsku, nejoblíbenější české dovolenkové destinaci. Jedním z nich bude komediální seriál Dobro došli, ve kterém bude na fiktivním ostrově český herec Jakub Štáfek (32) a slovenská hvězda Alžbeta Ferencová (30) jako sarkastický detektiv ze staré školy Michal a svobodomyslná temperamentní Ivana pomáhat řešit zločiny českých a slovenských turistů.

Druhým seriálem odehrávajícím se v kulisách Jadranu bude komediální krimi Bóra. Skupina Čechů a Slováků se v něm zúčastní kurzu s názvem Setkání se smrtí odehrávajícím se na malém ostrově. Příběh začíná, když je zasáhne extrémně silná bóra (orkán) a oni záhy zjišťují, že je jejich vedoucí zavražděn a oni odstřihnuti od zbytku světa. Na režisérskou židli tu usedl Marek Najbrt (53), který má za sebou například úspěšný projekt Kancelář Blaník.

Inspirace skutečnými příběhy

V plánu je také pokračování s nabídkou sérií inspirovaných skutečnými osobnostmi a událostmi, které zahýbaly českou společností. Jedním z nich bude třeba šestidílná minisérie Miluju tě navždy, táta, ve které bude těžce zkoušený otec bojovat za spravedlnost pro svého mrtvého syna Dominika. Další bude minisérie s pracovním názvem Straka o dopadení takzvaného spartakiádního vraha Jiřího Straky, která má být zároveň poctou nedávno zesnulé legendě československé kriminalistiky Jiřímu Markovičovi.

Druhé a třetí série se má dočkat příběh Josefa Hasila, Král Šumavy: Fantom temného kraje.

Zaměřeno na dokumenty

TV Nova a Voyo hodlá posílit také svoji dokumentární tvorbu. Příkladem toho má být například seriál s pracovním názvem Lebo medveď, který přinese emotivní, ale i humorný pohled na medvěda hnědého, který na Slovensku každoročně plní stránky novin a názorově rozděluje slovenskou společnost. Dalším kratším počinem bude třídílný dokument Málo mě znáš o Ivetě Bartošové, jenž nabídne výpovědi zpěvaččiných blízkých včetně syna Artura.

Úplně novým žánrem, který najde své místo na Voyo, bude stand-up speciál. Tím prvním bude představení Celebrity - autorský pohled Ondřeje Sokola.

Související články

Další články