Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

NOVINKA NA FACEBOOKU: Odhalí sebevražedné sklony a může zachránit život!

Facebook vám teď může zachránit život!
Zdroj: profimedia.cz
Facebook opět překvapil a dorazil s velmi užitečnou a zajímavou funkcí, která může pomoct mnoha lidem. A tentokrát by mohla být opravdu užitečná. Zachrání totiž život lidem, kteří pomýšlejí na sebevraždu.

Tato funkce pomůže lidem, kteří mají sebevražedné úmysly. Nástroj má pomoci a připomenout, že existují jiná řešení než se zabít. Tato funkce už byla úspěšná v USA a Austrálii. Teď přišla do Velké Británie. Pokud se tato funkce osvědčí, je to asi jen otázkou času, kdy by mohla přijít do České republiky. Tato funkce pomáhá uživatelům, kteří trpí úzkostmi a pomýšlejí na to, že by si vzali život.

Spousta lidí se předtím, než spáchají sebevraždu, svěřuje s tím, co chtějí udělat na Facebooku. Už se stalo několik případů, že se lidé se životem rozloučili na Facebooku, ale jejich přátelé nestačili udělat nic, aby je zachránili. Novinkou teď je to, že pokud uživatelé nějaký takový příspěvek uvidí, mohou ho nahlásit jako potenciálně sebevražedný. Vše pak prověří tým, který vyhodnotí, jestli se jedná o hrozbu.

Pokud tým vyhodnotí, že se člověk opravdu chce zabít, hned se mu bude snažit pomoct. Uživateli tak přijde zpráva o tom, že má o něj někdo starost a nabídne mu možnosti, jak v této situaci postupovat. Systém navíc sebevražedné příspěvky hned nabídne ostatním uživatelům, aby se o celé situaci dozvěděli a spíše uživateli mohli pomoct. Tato funkce tak může zachránit mnoho lidských životů.

Související články

Další články