Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Novináře by měl volit lid a ať ukážou majetek, blouzní komunista Vojtěch Filip

Zdroj: Wikipedie
Návrh
Šéf komunistů Vojtěch Filip (64) přišel s opravdu revolučním návrhem. Českou republiku vnímá spíše než jako demokratickou, mediokratickou, proto navrhuje, aby byli novináři voleni a stejně jako poslanci by měli podávat majetková přiznání. Jak se zdá, nikdo jiný ze sněmovny Filipův návrh zatím nepodpořil.

O návrhu šéfa KSČM Filipa informoval server iHNED.cz. Podle předsedy komunistů by měli být novináři stejně jako poslanci nebo starostové voleni na 4 roky a podávat majetková přiznání.

"Mediokracie vítězí nad demokracií. Potom budeme muset sáhnout k tomu, že kdo bude chtít být novinář, bude muset být zvolený. Každé čtyři roky se bude muset podvolit volbě," uvádí iHNed.cz slova Vojtěcha Filipa. Funkci by podle představ šéfa komunistů měli novináři jistou na čtyři roky, pak by museli svou práci před voliči obhajovat.

Zástupci dalších sněmovních stran podobné úvahy většinou odmítli. I přesto, že Filip svůj návrh myslí vážně, což opakovaně potvrdil i Hospodářským novinám. "Nemyslím to ironicky. Myslím to úplně vážně, zejména ve veřejnoprávních médiích. Ta budou první," prohlásil. Podle Filipa má svobodu slova v Česku už jenom editor zpravodajství.

Detaily návrhu chce Filip připravit přes léto a bude trvat na majetkových přiznání i přehledech platů novinářů. Majetková přiznání by měli novináři veřejnoprávních médií, tedy České televize a Českého rozhlasu, zveřejňovat už nyní, sdělil předseda KSČM.

Související články

Další články