Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

NOVÉ VIDEO ZE SEDLČAN: Ukončím tě! Agresor Ondřej (16) vyhrožoval, že Petra zabije

+ Dalších 10 fotografií
Nepochopitelná brutalita, která mohla skončit smrtí dítěte. Redakce eXtra.cz má k dispozici další video ze Sedlčan. Nová nahrávka ukazuje, že agresor Ondřej P. vyhrožoval napadenému Petrovi, že ho usmrtí. Novou nahrávku již zkoumají kriminalisté. Zároveň se ukázalo, že Ondřej P. měl problémy se zákonem již v minulosti. Policie brutální čin vyšetřuje jako výtržnictví. Je ale možné, že čin bude překvalifikován.

Šokující video ze Sedlčan ukazuje, jak šestnáctiletý Ondřej P. surově mlátí chlapce, který se nebrání. Mezi dětmi na Sedlčansku kolovala o víkendu jedna nahrávka, která nepochopitelnou brutalitu ukazuje bez zvukového záznamu. Nyní redakce eXtra.cz získala další video, které obsahuje také zvuk.

Nové video ukazuje, jaký podíl na incidentu mají další teenageři, kteří napadení přihlíželi. Jeden z aktérů redaktorům eXtra.cz tvrdil, že chtěl Petrovi jen pomáhat, aby se postavil na nohy – psali jsme zde.

Nové video ukazuje, jak další děti nebohého Petra hecují, aby se postavil a zkusil se bránit. „Petře, tak se braň. Braň se, kámo. Co to je za morálku? Já vím, že na P. bych neměl, ale bránil bych se mu,“ říká pobaveně jeden z hlasů na videu. Zaznívá příjmení agresora. Celé jméno útočníka redakce zná, ale z legislativních důvodů ho sdělit nemůžeme.

Ondřej napadenému vyhrožuje, že ho usmrtí, pokud bude napadení hlásit. „Ještě jednou ti říkám a končíš zmrde. Zkus bonzovat a budeš mít plot zaražený v držce,“ říká Ondřej směrem k napadenému, který se zkouší zvednout ze země.

Napadený Petr se skutečně bál a útok nahlásit nešel. Video se k policii dostalo až díky tomu, že ho někdo nahrál na internet. Policie má v současné době k dispozici obě videa.

„Došlo k tomu 18. září mezi druhou a třetí hodinou odpolední. Vyšetřujeme to jako přečin výtržnictví. Totožnost pachatele je známá. Napadený je starší patnácti let. Starší patnácti let je i agresor. Není vyloučeno, že během vyšetřování bude čin překvalifikován,“ uvedla pro eXtra.cz příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Podle informací redakce lékaři později zjistili, že Petr utrpěl zranění v obličeji, otřes mozku a zranění v krajině břišní. Podle oslovených odborníků mu šlo na hřišti v Sedlčanech o život. Rány byly vedeny s velkou intenzitou a každá mohla být poslední.

Na nové nahrávce také zaznívá, že video si budou děti rozesílat. „Všem vám to pošlu na Facebook,“ říká jeden z teenagerů. Další spekulují, na kolik let vypadají v očích policie. „Je mi patnáct, ale vypadám na deset. Já podle fízlů vypadám na jedenáct. Podle výpovědi dětí? Co vole,“ říká další z teenagerů.

„Díky za čepici,“ zní jedna z posledních vět, která naznačuje, že Petr byl na hřišti také okraden u kus oblečení.

Škrcení a poraněný kotník

Televizi Prima se ozvaly další dvě matky ze Sedlčan. Uvedly, že Ondřej P. v minulosti zbil jejich potomky. Jedna uvedla, že Ondřej P. jejího syna škrtil. Další řekla, že syn měl po útoku naštípnutý kotník. Obě matky uvedly, že podaly trestní oznámení. Podle jejich výpovědi ale bylo vše odloženo, protože Ondřejovi tehdy bylo méně než patnáct let.

Kontaktovali jsme také SOU Sedlčany, kam Ondřej P. dochází. Zajímalo nás, jak se škola k incidentu postaví. Ředitel školy Jiří Kolín uvedl, že napadení se odehrálo mimo školu. Celé vyjádření najdete zde.

Související články

Další články