O víkendu jsme vás informovali o tom, že do výběhu goril v americkém městě Cincinnati spadl čtyřletý hoch. Psali jsme o tom ZDE.

Vedení zoologocké zahrady nejprve tvrdilo, že lidoopa museli zabít, protože hrozilo, že dítěti ublíží. Jenže všechny dostupné záběry zatím ukazují, že gorilí samec Harambe chlapce chránil.

Jen v jeden moment samec malého klučinu protáhne vodou. Vypadá to ale, že ho chce jen odtáhnout od lidí, kteří jsou hlasití a vytváří paniku.

Na novém videu je vidět, že chlapce objímá a dokonce mu podává dlaň. Podle odborníků je to jasný důkaz, že gorilí samec malému děcku rozhodně ublížit nechtěl.

Také ředitel zoo Thane Maynard před novináři přiznal, že gorila klučinovi vůbec neublížila. Jen se nevědělo, co by samec mohl v rozrušení udělat, tak ho pro jistotu zabili.

Lidé na celém světě ale smrt vzácného lidoopa oplakávají. Na vině je podle nich matka, která nebyla schopná své dítě ohlídat.

Michelle Greggová, matka čtyřletého chlapce, kvůli němuž museli pracovníci zoo zastřelit gorilího samce, konečně promluvila. Právě na ni mířila kritika ochránců zvířat a dalších lidí, kteří tvrdí, že své dítě měla lépe hlídat. Pusu ale svým příspěvkem kritikům nezavřela.

„Společnost až moc rychle soudí, lidé si říkají, jak mohl rodič spustit své dítě z očí. Kdo mě zná, ví, že já své děti úzkostlivě hlídám. Nehody se prostě stávají a já jsem ráda, že byli ti správní lidé na správném místě,“ napsala Michelle Gregg na Facebook.

Krásného lidoopa zastřelili, když chlapec seděl mezi jeho koleny. Dá se říci, že Harambe byl jediný, kdo zachoval klid a lidské mládě chránil do posledního dechu.