Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Vdova po Vašovi Patejdlovi prolomila hradbu mlčení: Zdrcující diagnózu se dozvěděl 14 dní před smrtí

Vašo Patejdl s manželkou Miluší. Původně byla jeho milenkou.
Zdroj: Herminapress.cz
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
Příčina smrti

Konec spekulacím. Manželka Vaša Patejdla odhalila, co bylo příčinou jeho rychlého skonu. Ačkoli se dosud spekulovalo, že mělo jít o zhoubné onemocnění jater, vše je jinak. Miluše Patejdlová v srdcervoucím prohlášení na oficiálním facebookovém profilu svého muže oznámila, že podlehl rakovině slinivky. Nemoc mu navíc lékaři měli odhalit teprve před čtrnácti dny.

Vašo Patejdl opustil tento svět 19. srpna 2023 po krátké a velmi vážné nemoci v okruhu své nejbližší rodiny. Zpráva přišla jako rána z nebe, protože hudebníkovi bylo pouhých 68 let a před třemi týdny ještě normálně vystupoval na pódiu před publikem. Bohužel příčinou jeho smrti byla zákeřná nemoc, která muzikanta nechala žít pouhých čtrnáct dní od jejího nalezení.

Stalo se vše moc rychle

Miluše Patejdlová nyní zveřejnila rozsáhlé prohlášení, ve kterém popsala rychlý průběh nemoci, ale také přátelům i fanouškům oznámila místo posledního rozloučení s jejím mužem. Přiznala, že na tak rychlý odchod jejího muže nebyl nikdo z rodiny připravený. Prohlášení se prý rozhodla sepsat i kvůli zamezení různým spekulacím, co smrt hudební legendy způsobilo.

"Mého manžela zasáhla nečekaně a především zcela skrytě velmi zákeřná nemoc. Jeho odchod byl zapříčiněn důsledkem celkového vyčerpání organismu při progresi zákeřného zhoubného onemocnění slinivky břišní. Diagnózu mu lékaři oznámili 14 dní předtím, než nastal onen osudný den," napsala jeho manželka Miluše Patejdlová na Facebooku.

V rozsáhlém prohlášení přiznala, že svou diagnózu chvíli před rodinou tajil. Ne ale dlouho. "Nejprve o své nemoci věděl jen sám Vašo a já, následně pak jeho tři synové. Manželovo srdce dotlouklo v brzkých ranních hodinách v sobotu 19. srpna 2023. Vašo odešel obklopen svými nejbližšími," dodala Patejdlova žena, která nezapomněla poděkovat lékařům ve Vojenské ústřední nemocnici, kde se její muž léčil.

Zdrcená vdova oznámila i místo a čas posledního rozloučení. "Pohřeb se uskuteční ve středu 30. srpna 2023 od 14 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na pražském Strahově. Možnost rozloučit se s ním budou mít jak jeho nejbližší a kolegové, tak i široká veřejnost," uvedla.

Vašo Patejdl se o rakovině zmínil svým přátelům již letos v červnu. Ale i přesto nezrušil naplánované koncerty a sebevědomě vystoupil před diváky, jak informoval deník Blesk.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy