Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Tadeáš Zelenka

Nejnovější kauzy

Nové informace o tragédii na Lhotě: Na počátku utonutí dvou dětí byla chuť na zmrzlinu…

Takto probíhala pieta za zemřelé chlapce…
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 28 fotografií
V úterý 14. srpna budou mít pohřeb pětiletý Thanh a sedmiletý Manh. Oba chlapci zemřeli při koupání na jezeře Lhota. Část veřejnosti pořád vznáší dotazy, co dělaly jejich matky, když kluci šli do vody. Nové informace přináší Respekt.

Magazín Respekt přinesl nové a zcela zásadní informace o neštěstí, které se stalo na Lhotě. Veřejnost se pořád ptala, jak je možné, že matky nevěděly, kde si jejich děti hrají.

Nové informace k tragédii sdělil také Tran Hai Ha – tatínek mladšího z utonulých chlapců. Tento muž u jezera v osudný den nebyl. S matkou svých dětí (mají ještě devítiletého syna) nežije. Ženy, které na Lhotě přišly o své syny, jsou sestřenice.

„Dozvěděl jsem se pak od příbuzných, co se stalo. Dětem se na pláži zachtělo koupit si zmrzlinu. Tatínek druhého chlapce vzal děti ke stánku. Když stál ve frontě, kluci někam zmizeli a on si toho nevšiml. Maminky si myslely, že jsou děti s ním, tak si povídaly, fotily se, neměly starost. Otec pak za maminkami přišel a oznámil jim, že neví, kde kluci jsou, u matek taky nebyli, tak je začali hledat,“ uvedl Tran Hai Ha.

„Přítomné maminky ani otec nevěděli, jestli šli kluci do vody, neviděli to, mysleli si asi, že když se ztratili na břehu, tak pobíhají po koupališti,“ doplnil v rozhovoru pro Respekt.

Jsou to zcela nové informace. Matky si myslely, že děti čekají ve frontě na zmrzlinu s jedním z otců. Ten si zase myslel, že kluci si odběhli hrát do lesíka. Proto se původní hledání soustředilo na lesík, až později se začalo hledat ve vodě. To už ale bylo zřejmě pozdě.

Místo, kde potápěči těla chlapců našli, je zrádné. Jedná se o rozlehlou mělčinu, kde je vody po kolena. Je to součást dětské pláže. Jenže podél břehu je násyp a ten na jednom místě jde najednou do propadu. Dospělý člověk má najednou vodu po krk a dva metry vedle něj stojí kolega, který má vodu po kolena.

Nejrozšířenější teorie celé tragédie? Kluci si zřejmě hráli v mělké vodě, ale jeden z nich se najednou dostal do propadu. Druhý z chlapců mu šel zřejmě pomoci…

Související články

Další články