Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Novak Djokovič čelí drsné kritice za sestřelení sudí. Srb se teď kaje a věří, že mu to pomůže

Novak Djokovič.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Nešťastná trefa
Pořádně nešťastná trefa se podařila Novaku Djokovičovi na turnaji US Open. Hvězdný Srb tam ve čtvrtfinále bojoval proti Pablu Carreňu Bustovi, za stavu 6:5 pro Španěla ale Dojokovič neudržel své nervy na uzdě. Když odcházel od sítě, rozhořčeně napálil bez rozhlédnutí míček mimo kurt, kde nečekaně zasáhl lajnovou rozhodčí přímo do ohryzku. Ta se na místě zhroutila a několik minut nemohla popadnout dech. Byť nešlo o úmysl a Djokovič se ihned omluvil, musel být podle pravidel z turnaje vyloučen a na jeho hlavu se ihned snesla tvrdá kritika.

Když už někoho vyloučí z tak prestižního turnaje, jako je grandslam, logicky musí jít o pořádný prohřešek. Například bývalý famózní tenista a nechvalně známý bouřlivák John McEnroe byl v roce 1990 vyloučen z turnaje v Melbourne za to, že v zápase doslova běsnil, nadával a ničil tenisové rakety. Zato Djokovič nic takového nepředváděl, svou frustraci ale projevil jinak.

Neudržel emoce na uzdě

V dramatickém prvním setu Španěl Busta Djokovičovi za stavu 5:5 poprvé prolomil podání, což umocnilo Srbovu frustraci. Ten při odchodu od sítě reagoval na nepříznivý stav odpálením míčku směrem k čárové rozhodčí. Sudí trefil tak nešťastně do krku, že se žena okamžitě zhroutila na zem a několik minut měla problémy popadnout dech.

Djokovič k ní ihned přispěchal s omluvou, přeci jen něco takového nezamýšlel a nechtěl nikomu ublížit. Rozhodčí se nakonec nic vážného nestalo a byla nakonec v pořádku, zato Djokovič ihned tušil, v jakém je maléru. Za sestřelení rozhodčího byl podle pravidel nemilosrdně vyloučen. Hvězdnému tenistovi a aktuální světové jedničce tak vyřazení zničilo naději na titul a prodloužení série 26 zápasů bez porážky.

Sypal si popel na hlavu

Na internetu se na Djokoviče strhla lavina kritiky, a to nejen za sestřelení rozhodčí, ale i za to, že z areálu rovnou odjel a nedostavil se na tiskovou konferenci. „Tím, že utečete, nic nezískáte. Tím si Novak všechno jen komplikuje, musí se pravdě postavit tváří v tvář, omluvit se a přijmout, že udělal chybu," napsal bývalý tenista Tim Henman.

Djokovič se následně omluvil až prostřednictvím internetu. „Bylo to neúmyslné, ale to mě neomlouvá. Udělal jsem špatnou věc. Jméno rozhodčí nepíšu, respektuji její soukromí. Každopádně se omlouvám," uvedl Djokovič ve veřejné omluvě.

„Pokud jde o diskvalifikaci, musím pracovat na tom, abych se i ve chvíli, kdy jsem zklamaný, dokázal ovládnout. Musím se ze všeho poučit. Jen to mi pomůže, abych se dál zlepšoval a vyvíjel. Nejen jako hráč, ale i jako člověk. Omlouvám se všem za mé chování," sypal si Srb popel na hlavu.

Měl by se nad sebou zamyslet

Djokovič už tak není u fanoušků moc oblíbený, nedělní incident pak akorát přilil olej do ohně. "Nejen že nedávno jako organizátor turnaje v Chorvatsku dovolil, aby se mezi tenisty i diváky šířil koronavirus, on je nezodpovědný i na tenisovém kurtu. Měl by se nad sebou pořádně zamyslet," napsal jeden z tenisových fanoušků v komentářích u videa na Facebooku.

Komentující tak odkázal na červnové fiasko, ke kterému došlo v Chorvatsku během jednoho z exhibičních turnajů pořádaných právě Djokovičem. Akce se uskutečnila, jako by na světě nebyla koronavirová pandemie, což přišlo účastníky pořádně draho. Během turnaje se nakazilo hned několik tenistů v čele s Djokovičem a jeho ženou Jelenou, což způsobilo pořádný poprask a lidé to Srbovi dodnes nemohou zapomenout.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy