Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Nová studie VARUJE: Z elektronických cigaret můžete mít INFARKT i MRTVICI!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Kouření
Kdo před pár lety přesedlal z klasických cigaret na ty elektronické, ten se teď radovat nebude. Z nejnovější studie totiž vyplývá, že jejich kouření je rovněž nebezpečné. Zjistilo se, že jejich používání může způsobit mrtvici, infarkt i další srdeční choroby.

Elektronické cigarety nejsou tak neškodné, jak jste si doposud mysleli. Vyplývá to z nejnovější studie odborníků z American Heart Association, kteří sesbírali velmi znepokojivá data.

Kouření "elektronek" zvyšuje riziko infarktu, mrtvice i závažnějších srdečních chorob. Šance, že po elektronických cigaretách dostanete infarkt, je vyšší o 60 %, než kdybyste je neužívali. Riziko mrtvice se pak zvyšuje o 71 %.

Výzkum, kterého se zúčastnilo 400 tisíc kuřáků, rovněž prokázal souvislost mezi užíváním elektronických cigaret a nebezpečnými krevními sraženinami. Nejsou to přitom jen problémy se srdcem, jež mohou nastat, desítky tisíc lidí se zároveň přiznalo k častějšímu onemocnění angínou.

Když odhlédneme od zvýšených rizik, na mrtvici během průběhu studie zemřelo rovných 4,2 procenta účastníků. Jde ale zatím o pouhý začátek k prokázání, že elektronické cigarety z obecného hlediska zabíjejí.

"Máme v ruce úplně první data ohledně užívání elektronických cigaret, která ukazují jejich souvislost s kardiovaskulárními chorobami. Tohle je začátek cesty," řekl britskému webu DailyMail.co.uk Larry Goldstein z Kentucky Neuroscience Institute.

Související články

Další články