Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nová šokující studie: Jste sami? Může vás to i zabít!

Nová šokující studie: Jste sami? Může vás to i zabít!
Zdroj: archiv
Nemáte partnera ani rodinu? Cítíte se osamělí? Tak to si dávejte velký pozor! Může to být zdraví nebezpečné. Vědci totiž přišli s novou studií. Osamělost zvyšuje riziko srdeční choroby a rakoviny. Pokud se cítíte sami a opuštění, je to prostě špatně pro vaše zdraví!

Vědci zjistili, že samota je stejně nebezpečná jako to, že člověk nesportuje nebo cukrovka. Pokud máte partnera nebo aspoň spolubydlící, dožijete se vyššího věku. Jste totiž pořád ve střehu a vnitřně mnohem šťastnější. A hlavní je, že se tolik netrápíte. To, že je člověk sám, totiž způsobuje i deprese.

Samozřejmě existují i lidé, kteří jsou rádi sami. Ale není jich moc. Většina lidí osamělost nemá ráda a někteří jsou osamělí, aniž by chtěli. Zemřel jim blízký člověk, jsou vdovy či vdovci a kvůli práci třeba ani nemají na přátele čas Spousta z nich se trápí, mají deprese a nejraději by čas trávili s někým po boku. A hlavně! Když nejste sami, lidé vám pomůžou a vy z toho nemusíte mít depresi a špatnou náladu.

Podle odborníků osamělost zvyšuje riziko srdeční choroby, mrtvice a rakoviny. Pokud člověk nemá rodinu ani přátele, je to pro lidské zdraví hodně nebezpečné. Mladí lidé by se měli povzbuzovat k tvorbě sociálních vztahů stejně jako k fyzické aktivitě.

Pokud jste ale ve středním věku, nemusíte mít strach. Osamělost nemá na zdraví až takový vliv. Vztahy jsou důležité hlavně v mladším a starším věku. Pokud je vám kolem dvaceti let, měli byste trávit čas s přáteli a člověk by rozhodně neměl být sám Společnost pak potřebují i starší lidé.

Když je člověk mladý a je sám, je náchylnější na nejrůznější záněty. Naopak ve stáří zase osamělí lidé trpí hypertenzí. Riziko onemocnění je vyšší až o 54 procent. Pokud máte kolem sebe spoustu přátel, nežijete sami a pořád něco podnikáte, máte menší pravděpodobnost, že onemocníte nějakou vážnou chorobou. Navíc sociální integrace pomáhá chránit proti obezitě.

Související články

Další články