Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Nova slaví 28. narozeniny: Takhle se v průběhu desetiletí změnily její stálice

Nova slaví 28. narozeniny: Takhle se v průběhu desetiletí změnily její stálice
Zdroj: se souhlasem tv nova
+ Dalších 9 fotografií
Narozeniny

Další rok je za námi, a jedna z nejoblíbenějších českých televizních stanic,TV Nova, je opět o krok blíž třicítce. 4.února slaví své osmadvacáté narozeniny. Za dobu jejího působení jsme se mohli setkat prostřednictvím televizních obrazovek s celou řadou známých tváří. Pár z nich to ale s Novou táhne už hodně dlouho. Podívejte se, jak se změnil moderátor Snídaně s Novou Pavel Svoboda (51), zprávařské stálice Lucie Borhyová (43) a Rey Koranteng (47), nebo hvězdy nekonečného seriálu Ulice.

Známé hvězdy

Televize Nova dnes slaví své 28. narozeniny. Přesně 4. února 1994 v 19 hodin odstartoval přímý přenos z Národního muzea vysílání první české komerční televize, jejíž název byl vybrán z tisíců zaslaných návrhů a nápadů od diváků. Prostřednictvím televizních obrazovek se pravidelně setkáváme s tvářemi, které jsou nám dobře známé již od samého počátku jejího působení.

Jeden z nejostřílenějších členů nováckého týmu je moderátor Pavel Svoboda. Diváci ho znají již od roku 1994. Krátce moderoval pořad Riskuj!, a pak na své narozeniny 16.2. téhož roku, poprvé moderoval oblíbený ranní pořad Snídaně s Novou, ve ketrém ho můžeme vídat dodnes. Za dobu svého působení prošel zásadní proměnou. Dnes již holohlavý Pavel měl tehdy vlnité kadeře až po lopatky.

Další, kteří patří mezi novácké miláčky národa, je dvojice, jíž můžeme dodnes vídat za moderátorským pultíkem večerních zpráv, Lucie Borhyová a Rey Koranteng. Zrovna u nich se ale zdá, že narozdíl od Pavla nestárnou a za ta léta se téměř vůbec nezměnili. Zatímco Rey začal na Nově roku 1994, jako moderátor zpráv o počasí, Lucie nastoupila až roku 1999, jako moderátorka večerních Televizních novin.

Vychovala je Ulice

Od září roku 2005 se mohou diváci každý podvečer těšit na další díly nekonečného seriálu Ulice. Díky ní se u nás zrodilo hned několik hvězd, které jsme od té doby mohli vidět i v mnoha dalších televizních projektech. Od samého prvopočátku jsme mohli sledovat, jak roste a dospívá v ženu herečka Patricie Pagáčová (dříve Solaříková) (33) a její seriálový starší bratr Jakub Štáfek (31). Jejich televizní maminku ztvárnila herečka Tereza Brodská (53) a tatínka, herce Petra Vacka (57), můžete v Ulici vídat dodnes.


Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy