Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Nová šance pro Britney Spears: Právník podal žádost o zrušení opatrovnictví jejího otce

Britney Spears: Právník podal žádost o zrušení opatrovnictví jejího otce
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
britney spears

Nový právník zpěvačky Britney Spears podal v pondělí návrh na ukončení opatrovnictví jejího otce. Zpěvačka se navíc vytasila s novými důkazy, že její lékařský tým doporučil jeho opatrovictví ukončit ve prospěch její emocionální pohody.

Bývalý federální prokurátor Mathew Rosengart, kterého si Britney Spears najala 14. července, řekl podle stanice NBC v pondělí soudu, že má v úmyslu podat žádost o ukončení opatrovnictví Britneyho otce Jamese. Ten byl svou dcerou před soudem obviněn ze zneužití své moci a zničení jejího života.

Rosengart ho chce nahradit Jasonem Rubinem, přičemž jej označil za „vysoce kvalifikovaného, ​​profesionálního důvěrníka“. Text dodává, že návrh na jmenování Rubina se nezříká práv Britney Spears usilovat o ukončení jejího opatrovnictví.

Právní tým Jamese Spearse opakovaně popírá jakékoli obvinění z protiprávního jednání. Žádost za zrušení opatrovnictví Spearse však zahrnuje prohlášení o podpoře ze strany matky zpěvačky Lynne Spears a opatrovnice Jodi Montgomery. Obě ženy ve čtvrtek prohlásily, že vztah Jamese s Britney má "nepříznivý vliv na pohodu zpěvačky".

Lynne Spears řekla, že Britney Spears byla léčena lékařem najatým Jamiem Spearsem, který "předepisoval to, co jsem já a mnozí další považovali za zcela nevhodný lék pro moji dceru, která nechtěla lék užívat". Rovněž uvedla, že neustálá kontrola ze strany Jamese Spearse prostřednictvím vyhrožování a nátlaku změnila vztah s jeho dcerou na nic víc než „strach a nenávist“.

James Spears měl zároveň využívat lékařských pomocníků, zaměstnanců domácnosti a sledovat bezpečnostní údaje Britney k informování a hlášení všech podrobností o své dceři.

V návrhu na zrušení Jamesova opatrovnictví Rosengart naznačil možné další právní kroky a napsal, že soud může jednoho dne rozhodnout, zda je Jamie Spears v případě své dcery „vinen z nesprávného jednání“. Rosengart také uvedl, že James Spears těží z majetku své dcery, přičemž kromě nákladů na kancelářské prostory a poplatků z jejích smluv bere plat 16 000 tisíc dolarů měsíčně.

„Ačkoli je běžné, že manažeři, agenti a další profesionálové v oboru dostávají procento z příjmů umělců, pan Spears není žádný z nich,“ uvádí se v dokumentu. „Je opatrovníkem a jeho rolí má být spíše starost o opatrovaného než z něj mít prospěch.“

Související články

Další články