Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Nová reality show Milionář mezi námi: Janeček a další superboháči v utajení rozdají statisíce

Karel Janeček v reality show TV Prima Milionář mezi námi.
Zdroj: TV Prima
+ Dalších 10 fotografií
milionáři
Novou reality show Milionář mezi námi začne TV Prima vysílat ve středu 25. listopadu. Sedm českých milionářů, mezi nimi Karel Janeček, Jiří Antoš z Parku Mirakulum nebo třeba Simona Kijonková ze Zásilkovny, pomůže sociálně a zdravotně znevýhodněným v sedmi českých městech. Svůj život ale budou muset před odjezdem kompletně změnit. Odjedou na týden, bez úspor a v utajení na misi, kde na konci sami vyberou, komu darují statisíce korun, aby potřebným zajistili lepší život.

Sedm milionářů v sedmi českých městech v utajení a na konci pomoc potřebným. O tom je nová reality show Milionář mezi námi na TV Prima. Ze dne na den se sedmi bohatým a známým lidem obrátí život naruby. S pouhými 550 korunami se vydají pomáhat mezi obyčejné lidi. Mimo jiné zakusí manuální práci.

„Často tam došlo k vzájemnému napojení, najednou nehrálo roli, kdo je z jakého prostředí. Dokázali společně fungovat, mít společný humor. Ukázalo se, že všichni jsme ze stejného těsta,“ dodala režisérka projektu Markéta Ekrt Válková.

Podle ní nejvíc emocí přišlo v závěru, kdy milionáři odtajnili svou identitu. „I pro milionáře to byla obrovská satisfakce vůči lidem, které týden pozorují, a nemohou jim o sobě říct pravdu,“ dodala režisérka.

Z řad bohatých se v reality show představí Václav Staněk, Simona Kijonková, Jiří Antoš, Lenka Hlavatá, Karel Janeček, Petra Plemlová a Martin Hausenblas. Díky neziskovým organizacím poznají životy zdravotně či sociálně znevýhodněných. Úkolem jejich „mise“ bude najít ty lidi, kteří potřebují pomoc, a těm pak věnovat statisíce korun.

Mladý milionář Václav Staněk nebo třeba šéfka Zásilkovny

Během týdne si milionáři vyslechnou silné životní příběhy, setkají se s dřinou, utrpením, ale i neskutečným odhodláním žít a užívat si života navzdory nepřízni osudu. „Nic není nahrané. Milionáře jsme nešetřili. Museli si ten týden odpracovat a prožít,“ prozradila režisérka Válková.

Někteří z účinkujících se s manuální prací běžně nesetkávají, Václav Staněk ale moc dobře ví, co znamená tvrdě pracovat. Ve 22 letech má za sebou úspěšný obuvnický podnik Vasky a vydělává miliony korun.

Úspěšná podnikatelka Simona Kijonková šla do projektu bez váhání. „Viděla jsem zahraniční verzi, která mě velmi oslovila a chytila za srdce. Chtěla jsem poukázat na potřebnost dobrovolnické práce a také na charakter a vnitřní krásu lidí v rámci neziskového sektoru. Tyto neziskové organizace byly neviditelné a veřejnosti neznámé. Příliš jsem se nerozmýšlela a šla do toho,“ sama přitom dětství prožila v chudobě, teď patří mezi nejvlivnější ženy díky své firmě Zásilkovna.

Jak se do pomoci zapojit:

  • Skupina Prima prostřednictvím komunitního projektu Prima SVĚT spojila síly s charitativní crowdfundingovou platformou Znesnáze21, která poskytuje bezpečné místo pro setkávání těch, kteří potřebují pomoc, s těmi, kteří ji nabízejí.
  • Díky tomu může každý z diváků pomoci jednotlivým neziskovým organizacím napřímo. Každá nezisková organizace, která se zúčastnila pořadu Milionář mezi námi, bude mít na dárcovské platformě založenou sbírku.
  • Dárci tak mohou přispět pomocí veřejné sbírky na konkrétní příběhy, které jsou jim nejbližší.

Inspirace pro českou verzi reality show Milionář mezi námi vznikla v Británii, odkud pořad pochází, oblíbili si ji i Američané, Austrálie nebo v Irsku. Zábavnou a dojemnou formou pomáhá získat peníze na charitu a pro potřebné lidi, pro diváky, filmaře i milionáře je úplně novou a nevídanou zkušeností.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy