Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Nova, Prima i Česká televize: Stanice kvůli koronaviru přerušují natáčení mnoha pořadů

Zdroj: TV Nova
+ Další 3 fotografie
přehled
V zájmu ochrany svých zaměstnanců televizní stanice přerušují natáčení mnoha pořadů. Opatření učinily televize Prima, Nova i Česká televize. Došlo tak k přerušení natáčení například Ordinace v růžové zahradě či Slunečné, ČT se zaměřuje na zpravodajství a produkci ostatních pořadů přehodnocuje.

Televizní stanice zavedly opatření, kvůli kterým bylo zrušeno natáčení hned několika pořadů. Přerušení se týká nejen oblíbených nekonečných seriálů, ale i divácky populárních talkshow či castingů do soutěží.

TV Nova

Z důvodu snížení rizik nákazy koronavirem pozastavila televize Nova k dnešnímu dni natáčení svých dlouhotrvajících seriálů Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2 „Zdraví našich zaměstnanců, spolupracovníků a herců je na prvním místě. V zájmu jeho ochrany s okamžitou platností dočasně pozastavujeme natáčení Ulice i Ordinace. Předpokládáme, že k obnovení natáčení dojde po 27. březnu, resp. v závislosti na vývoji situace v zemi,“ sdělila ředitelka výroby TV Nova Monika Hasmanová s tím, že oba seriály jsou předtočené s dostatečným předstihem tak, aby divák výpadek v natáčení nepocítil.

Vysílání Ordinace v růžové zahradě 2 zůstává neměnné, a sice každé úterý a čtvrtek ve 20:20, dnes večer tak diváci uvidí plánovanou 961. epizodu. Vysílání Ulice bylo s počátkem tohoto týdne z důvodu zabezpečení kontinuálního vysílání seriálu omezeno na první čtyři dny v týdnu v obvyklém čase 18:25. V čase pátečního vysílání nekonečného seriálu zařazuje stanice reprízu sitcomu Comeback, ačkoliv původně byla avizována repríza kriminálky Specialisté

FTV Prima

„V zájmu ochrany zdraví našich spolupracovníků i našeho zdraví jsme se rozhodli, že přerušíme natáčení pořadů Modrý kód a Slunečná Toto opatření vstupuje v platnost od zítřka, tj. 17. 3. 2020, a je platné do 24. 3. 2020, kdy se rozhodneme o dalším postupu na základě vývoje celé situace. I přes toto preventivní opatření diváci o své oblíbené příběhy hrdinů nepřijdou a mohou se těšit na další premiérové díly u obou seriálů,“ uvedla výrobní ředitelka skupiny Prima Lucie Kršáková.

Pozastaveno bylo rovněž natáčení Show Jana Krause a talkshow Na Pavláska. Spolu se slovenskou TV JOJ se Prima rozhodla z důvodu mimořádných opatření a zodpovědnosti ke zdraví všech účastníků a spolupracovníků až do odvolání zrušit talentové castingy k show Česko Slovensko má talent „Nové termíny castingů zveřejníme v dostatečném předstihu, aby se uchazeči mohli co nejlépe připravit. Přihlášené účastníky zároveň prosíme o trpělivost,“ doplnila Kršáková.

Česká televize

Největší prioritou pro stanice ČT jsou aktuálně zpravodajské pořady. „Prioritně vyrábíme zpravodajství a formáty, které souvisí s aktuální situací. Všechno ostatní se přehodnocuje vzhledem k logistickým, personálním a dalším opatřením,” uvedl Filip Platoš z tiskového oddělení ČT s tím, že byla přerušena výroba většiny ostatních pořadů.

Související články

Další články