Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Nova přichází s prvním dobovým seriálem: Zlatá labuť nás zavede do 30. a 40. let

Luxusnímu domu Zlatá labuť velí rodina Kučerů.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Dalších 6 fotografií
DOBOVÝ SERIÁL

Petr Kostka (84) a Daniela Kolářová (76) ovládnou obchodní dům i televizní obrazovky v dobovém výpravném seriálu Zlatá labuť. Nový seriál plánuje televize Nova vysílat již začátkem roku. Děj se má odehrávat těsně před a během druhé světové války, kdy sleduje osudy lidí pracujících v luxusním nákupním centru.

První výpravná série televize Nova

Televize Nova chystá svůj historicky první dobový výpravný seriál Zlatá labuť, který bude sledovat osudy lidí spjatých se stejnojmenným luxusním obchodním domem, jenž na přelomu třicátých a čtyřicátých let, kdy se děj odehrává, v Československu neměl obdoby.

"Budeme vyprávět příběh zaměstnanců a majitelů nově otevřeného obchodního domu. Zejména tři hlavní hrdinky, mladé dívky, očekávají, že se jim v nové práci naplní životní cíle a touhy, a možná i doufají, že zde najdou ochranu před nástrahami vnějšího světa, kde se schyluje k válce. Pro všechny je to úžasná práce v novém luxusním a atraktivním světě, který v tehdejším Československu neměl obdoby," řekl TV Nova showrunner a producent Filip Bobiňski. Režie se ujal Biser A. Arichtev (46) a Braňo Holiček (37).

Rodina Kučerových

Zlatou labuť ovládá rodina Kučerů. Té vládne tvrdou rukou otec Rudolf, kterého si zahrál Petr Kostka. Toho jsme mohli nedávno vidět v seriálu Kukačky, na němž se rovněž podíleli Bobiňski s Arichtevem. Jeho ženu Boženu ztvárnila Daniela Kolářová.

Spolu s nimi do provozu obchodního domu mluví i jejich tři děti. Rudolf mladší (Petr Stach), který je po dětské obrně upoután k invalidnímu vozíku, lehce rebelující nejmladší syn Petr (Adam Vacula) a dcera Irena (Kristýna Ryška), intrikánka a milovnice luxusu, která žije v nespokojeném manželství s Lukášem (Robert Mikluš).

Osudy mladých hrdinů

Ústřední dvojicí bude Bára Veselá ztvárněná Martou Dancingerovou (31), která utíká před spravedlností a tak trochu nedobrovolně se stane prodavačkou ve Zlaté labuti, a právě Petr Kučera.

"Petr je podnikatel, který se vrátil z cest po světě, kde se inspiroval a v Praze právě rozjíždí svůj nový projekt nazvaný Zlatá labuť. Líbí se mi na něm, že každý problém, který se objeví, ať už doma, nebo ve firmě, se snaží řešit lidsky a gentlemansky a že je to člověk s vizí, který chce do Československa přivézt něco, co tady ještě nebylo," řekl ke své roli herec Adam Vacula (35) televizi Nova.

Kromě Báry budou hrát důležitou roli i osudy jejích kolegyň Evy Duškové (Beáta Kaňoková), která chce být slavnou herečkou, a Aleny Zimové (Simona Lewandowská).

Dobový seriál Zlatá labuť má TV Nova vysílat začátkem roku 2023.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Zlatá labuť

Dobový seriál Zlatá labuť vypráví o lidech osudem spojených se stejnojmenným luxusním obchodním domem, od jeho ředitele po vrátné a prodavačky. Život majitelů i jejich zaměstnanců je silně poznamenán začínající druhou světovou válkou a německou okupací Československa.

Ústřední dvojicí je majitel Zlaté labutě Petr Kučera (Adam Vacula) a bývalá zlodějka Bára (Marta Dancingerová), která se shodou náhod stane prodavačkou v oddělení módy.

Režisérem seriálu Zlatá labuť je Braňo Holiček a Biser A. Arichtev. Za scénářem stojí Jan Coufal.

Mohlo by vás zajímat:

Kostýmy ze Zlaté labutě | Největší krásky ze Zlaté labutě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy