Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nová představitelka Marie Terezie Stefanie Reinsperger: Na jevišti se musela svlékat

Nová představitelka Marie Terezie Stefanie Reinsperger: Na jevišti se musela svlékat
Zdroj: se souhlasem ČT
+ Dalších 8 fotografií
Marie Terezie
Rakouská herečka Stefanie Reinsperger (31) se nám již brzy představí v pokračování minisérie Marie Terezie po boku Vojty Kotka. Ztvární hlavní roli mocné panovnice, která tehdy vládla rakouskému impériu. Herečka má za sebou úspěšnou kariéru, nechala se však slyšet, že role Marie Terezie je její nejsilnější postavou.

Stefanie Reinsperger je rodačkou z rakouského Badenu nedaleko Vídně. Částečně vyrůstala v Londýně, protože její otec pracoval pro rakouské ministerstvo zahraničí. Dá se říci, že po ukončení školy neměla nouzi o angažmá. Jak sama ale prozradila, nebylo to zadarmo.

"Taky jsem dělala zkoušky na hereckou školu spolu s osmi sty dalšími uchazeči. Je pravda, že jsem měla štěstí na setkání se správnými lidmi, například Dušanem Davidem Pařízkem. Dušan mi nabídl role, které by mi jiní nenabídli, a mohla jsem s ním odejít do Vídně. Příležitosti jsou však jen jednou stránkou věci. Co jsem s nimi udělala, už byla moje práce," řekla herečka, kterou budeme moci brzy sledovat v nových dílech minisérie Marie Terezie v hlavní roli. Jejího manžela - Františka Štěpána Lotrinského - hraje oblíbený český herec Vojta Kotek

Herečka roku, která se musela svlékat

Stefanii Reinsperger je pouhých 31 let a už v tomto věku má za sebou mnoho úspěchů. V sedmadvaceti letech získala titul Ženský herecký talent roku a Herečka roku podle časopisu Theater heute. Podařilo se jí také zvítězit v rakouské divadelní anketě Nestroy, kde obdržela titul Ženský herecký talent roku.

Krom filmových pláten se Stefanie věnuje především divadlu. Na divadelních prknech se dokonce musela i svlékat. Když hrála Evu ve hře "Broken Jug" v Düsseldorfu, měla co dělat sama se sebou. Teprve poté, co odehrála deset představení, sebrala odvahu, aby se na jevišti ukázala úplně nahá. "Prostě jsem se neodvážila to udělat," řekla představitelka Marie Terezie.

Marie Terezie je její nejsilnější rolí

Stefanie je herečka plnějších tvarů a své tělo umí maximálně využít. Je obsazována spíše do silných ženských rolí. Stefanie se však rozpovídala o tom, že role Marie Terezie patří mezi ty nejsilnější. "Je to určitě nejsilnější žena, kterou jsem měla příležitost hrát ve filmu. Mám ráda postavy, ke kterým mohu vzhlížet a něco se od nich naučit. Snažila jsem se ji hrát jako vášnivou a silnou ženu s vřelým srdcem, která je ale stejně jako každý člověk plná pochyb a strachu. Tato role pro mě byla doposud největší filmovou výzvou," řekla pro Českou televizi Stefanie.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy