Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nová pravidla v Česku: Po 21. hodině nesmíte ven. Květinářství dál funguje

Nová pravidla v Česku: Po 21. hodině nesmíte ven. Květinářství dál funguje
Zdroj:
nová opatření
V pondělí se sešla vláda na mimořádném jednání, kde hlavním tématem byla koronavirová situace. Brífink po jednání vlády, který měl původně začít v 16:00, začal až chvíli před půl desátou večerní. Na tiskové konferenci promluvil ministr zdravotnictví Roman Prymula o nově přijatých opatřeních.

Koronavirová situace v České republice je alarmující. Každý den raketově stoupá počet nakažených, stejně tak počet hospitalizovaných s covidem. Kvůli špatné situace v pondělí mimořádně zasedla vláda, aby projednala další kroky v boji proti koronaviru

Zákaz nočního vycházení

"Nejsme ve fázi, kdy by docházelo k poklesu," pronesl na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Roman Prymula Pokračoval se slovy, že od 28. října od 00:00 platí zákaz nočního vycházení od 21 hodin do 4:59 ráno. Samozřejmě platí výjimky a to například pro cesty z a do práce, ale také pro venčení psů. Pro venčení psů platí omezení maximálně 500 metrů od místa bydliště. Opatření platí zatím do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Zatímco platí zákaz nočního vycházení, třeba taková květinářství nadále fungují.

Další opatření

Další opatření, o kterém kabinet rozhodl, je povinnost home officů. "Tam, kde je to možné, by pracovníci měli mít home office," dodal Prymula.

Maloobchodní prodej v provozovnách bude zakázán v neděli po celý den, v ostatních dnech od 20:00 do 05:00 ráno. Nevztahuje se to na čerpací stanice, lékárny nebo prodejny v místech zvýšené koncentrace cestujících, jako jsou letiště, železniční stanice nebo autobusová nádraží. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády to řekl vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček.

Vláda také zakázala prodej na trzích kromě prodeje potravin na farmářských trzích. Dovolený je i prodej z pojízdných prodejen. Zároveň se ale na trzích zakazuje konzumace, stánky by měly být minimálně dva metry od sebe a maximální počet osob by měl být 20 lidí na 400 metrů čtverečních.

"Zakazujeme prodej na tržištích s tím, že zákaz se nevztahuje na pojízdné prodejny a současně se nevztahuje na tržnicích na prodej ovoce a zeleniny, prodej mléka a výrobků z mléka, masa a výrobků z masa, vajec, pekařských a cukrářských výrobků, medu, ale vše z domácí provenience," uvedl Havlíček.

Související články

Další články