Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Nová opatření proti covidu: Celý den v práci v respirátoru

Respirátory na pracovištích: Od prosince budou povinné
Zdroj: Profimedia
Vládní nařízení
Od 25. října bude povinné nošení respirátorů ve všech vnitřních prostorách včetně pracovišť. Rozhodla o tom dnes vláda. Po jednání to novinářům řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).


Už od pondělí 25. října se rozšíří povinné zakrývání dýchacích cest. Nově bude třeba nosit respirátory a roušky ve všech vnitřních prostorách včetně pracovišť. "Od 25. října bude povinnost nosit ochranu dýchacích cest, to znamená respirátor, ve všech vnitřních prostorech včetně pracovišť, kde je v tuto chvíli výjimka," uvedl Adam Vojtěch po jednání vlády. 

Výjimku budou mít podle Vojtěcha lidé, kteří sedí v kanceláři sami. Pokud je ale s nimi na pracovišť někdo další, respirátory budou muset mít. Nutné jsou také na hromadných akcích bez ohledu na počet účastníků. Nyní je povinné nošení respirátorů například ve veřejné dopravě či obchodech.

Kontroly v restauracích

Šíření nemoci covid-19 v Česku zrychlilo za jediný týden na více než dvojnásobek, epidemie se tak začala vyvíjet podle rizikového scénáře. Vláda proto dnes schválila řadu dalších opatření, která by měla šíření onemocnění zpomalit. 

Kromě povinných respirátorů na pracovištích pak bude muset personál restaurací od 1. listopadu kontrolovat u hostů doklad o bezinfekčnosti. Testy na covid zdarma budou nově jenom pro lidi do 18 let, se zahájeným očkováním nebo pro ty, kteří se nemohou očkovat. Některé krajské hygienické stanice spolu s vedením krajů doporučují školám na začátek příštího týdne vyhlásit ředitelské volno, a prodloužit tak nadcházející podzimní prázdniny.Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy