Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nová opatření ohledně aktivit: Prymula chce od pondělí jen 10 lidí uvnitř a 20 venku

Nová opatření ohledně aktivit: Prymula chce od pondělí jen 10 lidí uvnitř a 20 venku
Zdroj:
+ Další 2 fotografie
rozhodnutí
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) v úterý večer oznámil, že chce od pondělí omezit účast vnitřních i venkovních aktivit. Zároveň přišel s podmínkou pro sportovní soutěže a uvedl, koho se omezení nebudou týkat.

Vnitřní aktivity budou od pondělí omezeny na 10 účastníků, venkovní zase na pouhých dvacet. Ministr zdravotnictví Roman Prymula chce zároveň omezit i sportovní akce, ty se budou moci konat, avšak budou zcela bez diváků. Řekl to v úterý večer v České televizi.

Omezení účasti se nebude týkat například divadel, tam přichází podmínka jiná. Pokud dostanete v průběhu představení chuť na kávu, máte smůlu. Přestávky na občerstvení budou zrušeny.

Opatření pro školy a nouzový stav

Ve středu zasedne vláda a bude projednávat zavedení nouzového stavu, který si Prymula přeje od pondělí. Zároveň by od příštího týdne, také od pondělí, měla platit nová opatření pro školy. "Opatření, která se týkají škol, budeme vyhlašovat regionálně v okresech, které jsou na semaforu oranžové," prohlásil Prymula. Podle ministra budou platná krátkodobě na 14 dní, aby se rychle snížilo reprodukční číslo. Koho by se zavírání rozhodně nemělo dotknout, jsou podle Plagy žáci mateřských a základních škol a víceletých gymnázií.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy