Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nová opatření kvůli covidu patrně zasáhnou kulturu: Co na to říkají divadelní hvězdy?

Nová opatření kvůli covidu patrně zasáhnou kulturu: Co na to říkají divadelní hvězdy?
Zdroj: eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Se šířícím se koronavirem a rekordními nárůsty nakažených přichází velké obavy ohledně následujících týdnů. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) už od úterý slibuje nová přísná opatření, která se zřejmě dotknou kultury - zavřou se kina, divadla a zruší se koncerty. Co na to říkají divadelní hvězdy?

Ministr zdravotnictví Roman Prymula přímo neřekl, jaká opatření plánuje v pátek uvést. Nastínil však, že se budou týkat regionů v červeném stupni, škol a také kultury. Je tedy možné, že se budou postupně rušit koncerty a zavírat kina a divadla. Zeptali jsme se Dany Morávkové a Honzy Plouhara ze Slunečné, jak to vidí oni.

"Co se dá dělat. Nezbývá než nařízení respektovat a uchovat si zdravý rozum a veselou mysl. To se totiž zakázat nedá," uvedla pro eXtra.cz hvězda Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková. Herečka si udržuje optimismus a z ničeho se nehroutí. Ale nemá to lehké, už dříve se nám svěřila, že se všechna představení z jara musela přesunout na podzim a teprve se k nim dostala...

"Veškerá představení z jara, tedy od 13. března, se přesunula na podzim. Jsem šťastná, že už hrajeme," pochvalovala si nedávno herečka. A teď bude zase vše jinak...

Koronavirus už zasáhl divadla

Podle představitele Štěpána Vacka ze Slunečné, Honzy Plouhara, se sice opatření nedotknou přímo natáčení, zato divadla, ta budou omezena určitě. "Myslím, že natáčení se to snad nedotkne, ale divadelního provozu určitě. Už teď se všechno přesouvá, zaskakuje, ruší, takže tam opatření očekávám," přiznal nám herec.

"Tak teď samozřejmě sleduju, co pan plukovník nařídí a nenařídí, sleduju to každou chvíli, protože se mě to samozřejmě týká v rámci divadla a podobných věcí. Jestli budeme hrát, nebudeme hrát. Je to samozřejmě složitý, protože lidem se nechce do divadla a já se jim samozřejmě nedivím," svěřil se redakci eXtra.cz Plouhar už dříve.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy