Manga jsou japonské komiksy, které si v Evropě těžko hledaly svou cestu, ale přesto se najde i zde několik zarytých fanoušků tohoto osobitého stylu vyprávění příběhů. A nejen tištěných. Na jejich základě vznikají už známější anime, japonské kreslené filmy, které zná snad každý předškolák, aniž by věděl, na co se vlastně v televizi kouká, nebo nejeden dospělák, kterému se do rukou dostanou anime s obsahem rozhodně nevhodným pro jeho potomka.

Mezi nejznámější tamní manga patří dobrodružná série Dragon Ball, příběh o chlapci s opičím ocasem, který ovládá nejen bojové umění, ale jeho úkolem je najít sedm křišťálových koulí, které jsou roztroušeny po celém světě. Ty samozřejmě skrývají ohromnou sílu a energii. A právě využívaní nadlidské energie je novým hitem na japonských školách, kde se žáci po vzoru manga Dragon Ball předhánějí v novém trendu „Hadokening“.

Ten vznikl náhodou, když jedna školačka na Twitteru vystavila naaranžovanou fotku. Nová móda se teď šíří japonskými školami jako lavina. A nejspíš brzy dostihne i zámořský svět. Asie nám už dala Gangnam Style a Hadokening se blíží mílovými kroky. Takže zapomeňte na Harlem Shake! Teď jsou in létající děti!