Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Lucie Vondráčková (zpěvačka)

Nejnovější kauzy

Nová móda: Maminky si tisknou své nenarozené děti, může to včas objevit vývojové vady

Chtěli byste doma model nenarozeného miminka?
+ Další fotografie
Ruská firma přišla s nápadem tvořit plastické modely dětí na 3D tiskárně. To, že si můžete nenarozené miminko podržet v náručí, sice zní jako bizár, ale ve skutečnosti nová technologie může vést k brzkému objevení vývojových vad. 3D tiskárna zvládne podle ultrazvuku napodobit i obličejové rysy.

Podle ultrazvukových snímků je schopná jedna ruská firma vytvořit trojrozměrný model nenarozeného miminka, který je vytištěn na 3D tiskárně. Budoucí maminky si pak mohou pochovat napodobeninu dítěte, která se jim teprve narodí, píše Daily Mail.

Tisk 3D modelů ale není jenom rozmar. Vzhledem k tomu, že dokáže napodobit tvar prstů, hlavičky a dokonce i obličejových rysů, mohou lékaři předem objevit vrozené vady, kterými dítě může trpět. Zakladatel firmy Embryo 3D Ivan Gridin prozradil, že mu šlo právě o to. „Mám přítelkyni a ta se obávala o zdraví svého dítěte, takhle ho mohla spatřit a ujistit se o jeho zdraví,“ řekl.

„Na ultrazvuku byla už několikrát, ale nepomohlo to. V té době jsem zrovna objevil tuto technologii, tak jsem řekl: Pojďme to vytisknout,“ prozradil Ivan. Dříve byly modely tvořeny z plastu. Postupem času byla ale firma schopná vyrábět modely i ze sádry a případně je pokrýt drahým kovem.

Mohlo by vás zajímat

Další články