Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Nová kriminálka Hudson a Rex: Jen slabý odvar původního seriálu, supí lidé

Nová kriminálka Hudson a Rex: Jen slabý odvar původního seriálu, supí lidé
Zdroj: TV Prima
+ Dalších 8 fotografií
kritika
Televize Prima začala vysílat kanadský seriál Hudson a Rex, který je inspirován populární rakouskou krimisérií Komisař Rex. Návrat legendárního psího hrdiny diváky těšil a byli zvědaví, co se z nové kriminálky vyklube. Ve výsledku jsou ale zklamaní - prý je to jen slabý odvar hitu, který si u diváků získal obrovskou oblibu.

Detektiv Charlie Hudson, hlavní hrdina seriálu Hudson a Rex, je bystrý a neohrožený vyšetřovatel z oddělení vražd v městě St. Johns. To samé se dá říct o jeho novém parťákovi, který je ale trošku jiný. Rex je bývalý člen speciální psí jednotky. Díky ostrým smyslům tohoto německého ovčáka Charlie nikdy neztratí stopu pronásledovaných podezřelých. Společně vyšetřují zamotané zločiny od únosu, za kterým se ukrývá mnohem složitější spiknutí, až po loupež a vraždu kvůli umění, k nimž došlo ve výše postavené společnosti.

Ačkoliv popisem může tento kanadský seriál připomínat dobré navázání na starší rakouskou kriminálku, podle diváků je opak pravdou a tvorbě našich sousedů se nemůže rovnat. „Rakouská TV v roce 1993 začala vysílat původní a nejlepší seriál s Rexem, to, co bylo potom z ltálie a tohle, to už je jen odvar,“ psal jeden z diváků okamžitě po prvním dílu.

Většina diváckých názorů se shodovala, lidé v internetových diskuzích zkrátka dávají jasně najevo, že na svůj hit 90. let nedají dopustit a žádná snaha o jeho napodobení se nesetká s úspěchem. Pokud ale odhlédnou od faktu, že jde o napodobeninu rakouské kriminálky, připouští, že seriál Hudson a Rex je celkem slušná oddechovka.

Diesel von Burgimwald

Rexe v kanadském seriálu hraje pes jménem Diesel von Burgimwald. Stejně jako původní představitel psího hrdiny, i tento čtyřnohý herec odehrává většinu scén sám a náhradník je používán jen při akcích, na které není Diesel dokonale vycvičen.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy