Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Nová kriminálka Docent u diváků zabodovala. Nejvíce si pochvalují výkon Vetchého

Tereza Ramba s Ivanem Trojanem v nové minisérii Docent
Zdroj: se souhlasem ČT
+ Další 4 fotografie
Docent

Diváci české televize dnes měli možnost zhlédnout zbrusu nový seriál Docent. V hlavních rolích pod taktovkou režiséra Jiřího Stracha zazářilo herecké duo Ivan Trojan a Tereza Ramba. Jaký měl první díl minisérie z prostředí české kriminální policie u diváků na sociálních sítích úspěch? 

Jinakostí k úspěchu

Česká televize dnes večer představila divákům první díl minisérie Jiřího Stracha Docent. Pořad z pražského kriminalistického prostředí pojednává o zdánlivě nesourodé dvojici policistů, docentu Stehlíkovi, kterého ztvárnil herec Ivan Trojan a poněkud problematické policistce Fousové, v jejíž roli se objevila herečka Tereza Ramba.

Oba hlavní aktéři se náhodnými okolnostmi stanou součástí týmu vyšetřovatelů vražd, v jejichž čele stojí herec Ondřej Vetchý, coby neúprosný tvrďák Šera. Jejich životní postoj i vyšetřovací metody se většinou zcela míjí. Postupně je však jinakost Stehlíka a Fousové ku prospěchu a díky ní postupně pracují na rozkrytí motivu a odhalení pachatele dosud nevyřešených vražd.

"My jsme si to, musím říct, docela užívali," řekl eXtra.cz o natáčení Docenta režisér Jiří Strach. "Protože zatímco Ivan Trojan je ten akademik, učí na policejní akademii, je docent a všechno zná teoreticky, tak jako protiváhu má tu šílenou Terezku Ramba, která tasí pistol dřív, než klade otázky vyšetřovaným. Nás to bavilo, hráli jsme si s tím a užívali si to," dodal se smíchem.

Reakce diváků

Jak už to tak bývá, našel si první díl minisérie své nadšence i odpůrce. Přesto byly reakce diváků na nový počin Jiřího Stracha spíše kladné. "Všechno, co má na svědomí pan Strach a pan Trojan, stojí za to," neskrývala své nadšení Petra. "Mám strach z uřvaného a hysterického Vetchého," svěřila se se svými obavami na Facebooku ČT Ellena. "Vetchý je můj oblíbenec," rozplývala se pro změnu nad představitelem šéfa mordparty Jaroslava

Pár negativních reakcí se ale v diskuzi pod příspěvkem ČT s upoutávkou také našlo. "To je komedie? dost pitomý, asi další díly nevydejchám," napsala svůj názor Lída. "Děkuji. Tyhle "inspirace" jsou důvodem, proč už pořady z produkce ČT nevyhledávám a vyhledávat nebudu," napsala Petra. "Všude jsou kriminálky a normální filmy abys pohledala," uvedla Michaela.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy