Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Nová komedie Vánoční příběh: Pierre Richard jako přítel Bohdalové a Kaiser s Lábusem opět spolu

Nová komedie Vánoční příběh.
Zdroj: Europeana Production
+ Dalších 14 fotografií
VÁNOCE 2022

V nové české komedii Vánoční příběh zazáří ty největší hvězdy. O Karlu Rodenovi měla jasno hned a postavu maminky psala přímo pro Jiřinu Bohdalovou, svěřila se scenáristka a režisérka Irena Pavlásková v tiskové zprávě ČT, kterou máme k dispozici. Nová komedie, ve které si dále zahrají například Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Hynek Čermák nebo Jana Plodková, dorazí do kin už 24. listopadu.

Do kin míří nová česká komedie Vánoční příběh, která je nabitá hereckými esy. Příběh se odehrává během jednoho Štědrého dne, kdy se hrdinové potkávají se svými rodinami a s lidmi, kteří jim zásadně ovlivní život.

Pierre Richard přítelem Bohdalové

Karel Roden (60) je poněkud prostořeký politik, který má promluvit v rádiu, a jeho matku Jiřinu Bohdalovou (91), šaramantní herečku, čeká příjezd francouzského přítele, kterého si zahrál legendární francouzský herec Pierre Richard (81). Politikův šéf v podání herce Hynka Čermáka (49) a jeho manželka Jana Plodková (41) odjedou na Vánoce s dětmi na hory, kde se dostanou do situace, jež ohrozí jejich manželství a se kterou nejspíš bude mít něco společného postava Sary Sandevy (25).

Sympatický kněz Jaroslav Plesl (48) potká Mášu Málkovou (39) a Anna Fialová (27) jako mladá rozhlasová technička bude mít problém v práci, v níž pracuje s Václavem Neužilem (43). Potíže jí pomůže vyřešit mladý doktor Vladimír Polívka (33). Konečně se na plátně opět setká také dříve velmi populární dvojice komiků Jiří Lábus (72) jako řidič tramvaje a Oldřich Kaiser (67) jako jeho otravný cestující.

Dále se můžeme těšit na Jana Nedbala, Janu Bernáškovou, Jitku Sedláčkovou, Pavla Kříže, Pavlu Beretovou, Alberta Čubu nebo Veroniku Žilkovou.

Pavlásková: Chtěla jsem opět spojit dvojici Kaiser a Lábus

"Vánoční příběh je film nabitý událostmi a má zajímavé hrdiny. Není to žádná přeslazená limonáda, ale originální příběh, který pravdivě, s nadsázkou a v zábavné formě odráží celou škálu vánočních emocí. Každá z postav má co hrát, každá má svůj samostatný příběh a prostor, ve kterém může ukázat svou škálu emocí. Scénář jsme psali skoro dva roky a zpočátku jsme nepsali role vyloženě na tělo, byť se mi v hlavě hrdinové už promítali. Od začátku jsem musela myslet hlavně na Karla Rodena, který ve filmu hraje prostořekého politika. I postavu jeho maminky jsem tak trochu psala pro Jiřinku Bohdalovou. Stejně jako jsem chtěla před kameru po čase znovu dostat komickou dvojici Jiří Lábus a Oldřich Kaiser," vysvětluje režisérka a scenáristka Irena Pavlásková v tiskové zprávě ČT.

Bohdalová: S Rodenem se mi hraje krásně

"S Karlem Rodenem už jsme spolu hráli v Irenině filmu Corpus Delicti, ale poprvé mu hraju matku. Přivítala jsem to s velkou radostí, protože si ho moc vážím a hraje se mi s ním krásně. Je to obrovská radost mít silného hereckého partnera, který vás táhne nahoru," říká o spolupráci s kolegou herečka Jiřina Bohdalová pro TotalFilm.

"Mě zaujal scénář. Mnohdy už totiž ani nevím, že nějaké Vánoce jsou, a někdo mi je musí připomenout," vysvětlil herec Oldřich Kaiser, proč na nabídku kývl,

"Irena nejdřív oslovila Oldu a ten mi pak volal, že se mu to moc líbí, já jsem po přečtení scénáře také souhlasil. Tak jsme si řekli ,proč ne´ a pustili se do toho," doplňuje jeho kolega herec Jiří Lábus.

Natáčení v době pandemie

Film se natáčel v době covidových restrikcí a herci se tedy měli setkávat co nejméně. Přesto ale nějaké společné natáčení přece jen proběhlo. Například dojemná scéna z kostela, kde se sešlo téměř celé obsazení. "Z těch všech jmen v obsazení jsem byl trochu nervózní. A zrovna tahle scéna... Všechna ta esa sedí, koukají a poslouchají můj třístránkový monolog! Velmi si jich všech vážím, takže to pro mě byla opravdu výzva," vyjádřil se k natáčení představitel kněze Jaroslav Plesl pro Aplausin.

Původní premiéra byla z důvodu pandemie Covid-19 odložena z loňského termínu na 24. listopadu 2022.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy