Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Nová komedie Štěstí je krásná věc: Výhra v loterii může přinést víc problémů než užitku

Nová komedie Štěstí je krásná věc: Výhra v loterii může přinést víc problémů než užitku
Zdroj: YouTube
+ Dalších 11 fotografií
video
Do kin už 27. srpna vstoupí nová komedie plná známých hereckých tváří s názvem Štěstí je krásná věc. Petra Hřebíčková a Karel Zima se v něm představují jako nezaměstnaný pár, který vyhraje v loterii majlant. Ačkoliv se velké peníze zdají být zprvu požehnáním, ve skutečnosti jim přinesou do života hodně komplikací.

„Vyhrát takový balík pro ně není výhra, ale spíš problém. Nedokážou s tím najednou nakládat a z toho vznikají vtipné situace. A samozřejmě taky problémy, takže to chvíli vypadá i na rozchod,“ popsali své postavy ve filmu Štěstí je krásná věc Petra Hřebíčková a Karel Zima

Ústřední dvojici Janě a Čendovi se na vesnici, kde žijí, začnou po výhře v loterii ozývat snad všichni, kterým kdy něco dlužili. Nebo ti, kteří by se chtěli na výhře přiživit. Diváci tak uvidí v roli bratra Čendy Jana Dolanského, otce bratrů si zahrál Ondřej Pavelka, ale kromě nich se před kamerou alespoň mihne celá plejáda známých jmen.

Za snímkem stojí producentská dvojice Pavel Pásek a Igor Konyukov, která se do natáčení romantické komedie pustila filmech Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Všechno nebo nic nebo Kajínek

Děj

Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. To ale změní farářem požehnaný loterijní tiket. Pohádková výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Ale také ke spoustě nových kamarádů, kteří by si z výhry rádi ukrojili pořádný kus. A i když se to některým podaří a vztah téhle dvojice to nabourá, přece jen na konci zjistí, že největší výhrou v životě je láska.

V dalších rolích se objeví například Martin Písařík jako vymahač, Markéta Hrubešová jako bývalá přítelkyně, Lukáš Příkazký hraje finančního poradce, Marek Taclík nepřejícího souseda. Diváci se ale mohou těšit i na humor Zdeňka Godly, Tomáše Jeřábka, Davida Novotného, Leoše Nohy, Jaroslavy Pokorné nebo Evy Leinweberové

Richard Müller nazpíval dvě písně

Kromě Petry Hřebíčkové a Karla Zimy má ve filmu Štěstí je krásná věc důležitou roli i stejnojmenná píseň od zpěváka Richarda Müllera Ten ke komedii navíc nazpíval i zcela novou píseň. „Když mi producent Igor Konyukov zavolal, jestli bych nazpíval další píseň do filmu, přišlo mi to nejdřív jako trochu absurdní nápad, mít tam dvě písničky. Tvůrci totiž ve filmu použili už originální skladbu Štěstí je krásná věc, kterou jsem nazpíval před 30 lety. Když mi ale novou písničku poslali, změnil jsem názor,“ vysvětlil Richard Müller, který song s názvem Chladnej den nazpíval v češtině.

{{video:}}

„Tenhle song má jinou atmosféru než Štěstí je krásná věc. Řekl bych až epickou. Poslechl jsem si ho několikrát, podíval se na film a dostal jsem chuť to zkusit. Ten hudební podklad je krásný a mě opravdu těší, že mám ve filmu nakonec písničky dvě,“ dodal zpěvák o songu, který složil hudební skladatel René Rypar a text k němu napsala Gábina Osvaldová.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy