Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nová komedie Matky: Sandra Nováková a další krásky ukážou, co mateřství skutečně znamená

Nová komedie Matky: Sandra Nováková a další krásky ukážou, co mateřství skutečně znamená
Zdroj: Profimedia.cz / Bontonfilm
+ Dalších 6 fotografií
film
Uprostřed léta začne režisér Vojtěch Moravec natáčet romantickou filmovou komedii Matky o tom, jaké to opravdu je být v dnešní době mámou malých dětí a k tomu současně ženou, kamarádkou a partnerkou. V hlavních rolích se objeví Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková. Partnerské vztahy a láska mohou být s mateřstvím náročnější, ale rozhodně nikam nemizí. Alespoň ne natrvalo. Mužskými protějšky hlavních hrdinek budou Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Štěpán Benoni, Vladimír Polívka a Václav Neužil.

Mohl by to být film o ženách v nejlepších letech, které jsou elegantní, sebevědomé, chytré, užívají si a probírají spolu chlapy, vztahy a sex. Čtyři celoživotní kamarádky z chystané komedie Matky takové jsou, ale k tomu všemu se starají o děti nebo je právě porodily, případně jsou těhotné.

Ústřední postavou je Sára s tváří Hany Vagnerové Má hezký zadek, a tak ho začala fotit a stala profesionální influencerkou. Jako úplně čerstvá matka se chystá napsat knihu, ale představovala si to celé takové jednodušší. Petra Hřebíčková představuje trochu snobskou, zato dost osamělou Hedviku. Její manžel workoholik je doma jen zřídka. Sandra Nováková jako Zuzana, upracovaná a uhoněná matka dvou sígrů, je po rozchodu bez peněz. A nakonec Gabriela Marcinková jako Eliška, která má skvělého kluka, naprosto nesnesitelné rodiče, je těhotná a pořád zvrací.

Scénář komedie Matky

Scénář Matek napsala Vanda Zaplatílková Hutařová společně se Sandrou Novákovou. „Obě jsou ve věku hlavních hrdinek, obě mají děti, obě vědí, jaké to je porodit a nezbláznit se z toho, obě jsou vtipné. Myslím, že ve scénáři tohle všechno je,“ říká režisér Vojtěch Moravec Sám je otcem, ve filmu bude navíc režírovat vlastní manželku, právě spoluautorku scénáře a jednu z hlavních postav Sandru Novákovou.

Většina hlavních tvůrců i producenti jsou rodiči. Výjimkou je představitelka hlavní role Hana Vagnerová. „Hanka si prošla tvrdou přípravou. Všichni jsme jí dali na víkend naše děti a připravili jsme jí náročný boot camp,“ směje se Vojtěch Moravec. “Naštěstí jsem celý život obklopena malými dětmi, takže mě nabídka role novopečené maminky nevyděsila,” říká Hana Vagnerová. “Zároveň i moje postava se sama s mateřstvím teprve sžívá a zjišťuje, že veškeré její přípravy se ani vzdáleně nedají srovnat s realitou. Co já osobně považuji za velký dárek a na co se velmi těším, je práce s ostatními herečkami, které jsou nejen obrovsky talentované, ale skvěle si lidsky rozumíme,“ dodala.

Matky zmařil koronavirus

Film se měl původně natáčet na jaře. Těsně před první klapkou ale všechny plány přerušila epidemie koronaviru. „Nedá se nic dělat, je to obrovská komplikace pro všechny. Film teď bude mít alespoň víc letní atmosféru a náladu,“ těší se dvojice producentů Monika a Jan Schwarczovi ze společnosti Up&Up Production. I oni jsou rodiči malého syna. Uvedení filmu do kin je v plánu na 26. listopad letošního roku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy