Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Nová komedie Grand Prix vzbuzuje zvědavost: Dyková hledala inspiraci na Hlaváku mezi bezdomovci

Štěpán Kozub, Kryštof Hádek a Robin Ferro jsou hlavní postavy filmu Grand Prix.
Zdroj: Falcon / Jan Hornik
+ Dalších 9 fotografií
ROAD MOVIE

Do kin zanedlouho vstoupí komedie režiséra Jana Prušinovského Grand Prix z prostředí automobilových závodů. Snímek nás zavede na okraj společnosti mezi zajímavé obyvatele pohraničního města Cvikov. Jednoho z nich, zlodějíčka Štětku, si zahrál i Štěpán Kozub (26), který o své postavě promluvil v podcastu TotalFilm. V road movie se jako jeho kamarádka objeví i Tatiana Dyková, která pro roli musela čerpat inspiraci mezi bezdomovci na Hlavním nádraží v Praze.

Nová komedie Grand Prix bude mít premiéru 17. listopadu 2022. V hlavních rolích se představí coby bratranci a zároveň nadšenci do aut herci Kryštof Hádek (40) jako Roman, pobuda vlastnící ušmudlaný autobazar, a Robin Ferro (26) jako Emil, pořádkumilovný vlastník vypiplané autodílny. Jejich sen je dostat se na závody Formule 1, což se jim téměř splní, když Emil vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně. To by jim ale do života nesměli zasahovat lidé jako Romanův kamarád Štětka.

Štěpán Kozub je v roli jako doma

"Moje postava se jmenuje Štětka, nemá zuby a šišlá. Takže pokud lidi mají rádi mě, když se na plátně ponižuju, tak tady si to užijí dosyta," popisuje svou postavu recidivujícího zlodějíčka Štětky herec Štěpán Kozub v podcastu TotalFilm.

Kozuba s Robinem Ferrem mohou diváci zatím znát především z improvizačního uskupení Tři tygři, kde působí spolu s hercem a majitelem divadla Mír Albertem Čubou (39) a Vladimírem Polákem (45). Jejich komediální skeče se na internetu těší u diváků velké oblibě a nedávno přišli dokonce s celovečerním filmem JACKPOT.

Dyková: Roli jsem chtěla odmítnout

Roli feťačky z ulice si střihne herečka Tatiana Dyková (44), která se o ní rozmluvila v talk show Sedm pádů Honzy Dědka.

"Je taková zajímavá, protože bude neoblíbená, a přitom vůbec není záporná," řekla v rozhovoru. "Je to komedie, ale já jsem hrála úplnou tragédii. Je to tragické, když takhle někdo skončí."

Když jí režisér Jan Prušinovský roli nabízel, byl prý hodně opatrný. "To jsem nejdřív nechápala proč, až pak když jsem si přečetla scénář a objevila moji postavu Jindru - což mě bavilo, protože Jindry znám jenom chlapy - dočetla jsem a říkala si: 'To je ale úplně nechutný tohle hrát, to je hrozný, to asi nevezmu'. Jenže pak znovu zavolal Honza Prušinovský, a kdybyste ho znali, věděli byste, jak dokáže lidi navnadit. Tím, jak se baví, jak svítí při práci. Tak jsem si nakonec řekla, proč ne."

A jak se člověk na takovou roli připravuje? "Sedne si na I. P. Pavlova, na Hlavák nebo na Smíchov a jenom tak prostě pozoruje lidi," smála se herečka v pořadu u Honzy Dědka.

Související články

Další články