Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nová éra reality show: Red Table Talk s Willem Smithem a Jadou Pinkett-Smithovou

Nová éra reality show: Red Table Talk s Willem Smithem a Jadou Pinkett-Smithovou
Zdroj: Pixabay
Reality show
Zdeptaný manžel středního věku se podívá své ženě do očí a zeptá se: „Tak co se stalo? Podle mě bys měla říct narovinu, co se stalo.“ Ptá se na milostný poměr, který měla s o 20 let mladším mužem, a on se o tom dozvěděl teprve nedávno.

Byl by to námět na drama nebo telenovelu jako z partesu, a pro diváky by to nebylo nic nového. Jenže ona to není žádná fikce, je to totiž reálný život; život dvou nejslavnějších celebrit planety – Willa Smithe a Jady Pinkett-Smithové.

V Jadině pořadu na platformě Facebook Watch s názvem Red Table Talk se členové rodiny Smithových a lidé z jejího okolí dělí o svoje nejniternější tajemství a servírují své životy do veřejného prostoru jako na stříbrném podnose – a to všechno jen pro pobavení diváka.

Red Table Talk: reality show se zápletkou

Show se odehrává v sídle Smithových v Malibu. V kuchyni u obyčejného červeného stolu. Intimní prostředí a tmavé pozadí mají sloužit k upření pozornosti na hosty, kteří pod bedlivým dohledem Jady obnažují své duše.

V jedné z epizod si vyslechneme šokující doznání dcery Willow, která se v bouřlivé pubertě uchýlila k sebepoškozování; takové doznání muselo být těžké učinit před rodiči a babičkou, natož pak před milióny diváků. V další z epizod pak hovoří rodinná přítelkyně Jordyn Woodsová, modelka, která byla nedávno vyštvána z klanu Kardashianů poté, co se dala dohromady s Tristanem, bývalým přítelem Khloé Její bolestná výpověď přilákala milióny diváku, kteří vidí Woodsovou přísahat, že není žádná „rozvracečka“.

Show graduje a všechno směřuje k vrcholné dvoudílné epizodě, ve které figuruje Will s Jadou. Pod titulem „Budeme pan a paní Smithovi“ dvojice diskutuje svůj sňatek, děti a Jadin krátký mimomanželský poměr s rapperem Augustem Alsinou. Mnozí lidé se asi budou ptát, proč si dvojice vybrala k probírání těchto soukromých věcí tohle ostře sledované prostředí, ale pravdou je, že spoustu lidí to prostě přitahuje; 15 miliónů diváků během 24 hodin od zveřejnění hovoří za vše.

Reality show: fenomén 21. století

To, že celebrity odhalují své soukromé životy před veřejností, není nic nového. Reality show plní novinové titulky už dvě desítky let.

A k průkopníkům žánru patřil samozřejmě Big Brother. Nahnat skupinu lidí na několik týdnů pod nonstop dohled televizních kamer byl fascinující sociální experiment, při kterém aktéři často s veřejností sdíleli střípky ze svých soukromých životů.

Celebrity se s tímto fenoménem rozhodly svézt pár let po první řadě Big Brothera. Osbournovi se stali v roce 2002 jedním z prvních pořadů podobného ražení a na obrazovce jsme mohli sledovat osudy legendárního rockera Ozzyho Osbourna a jeho dysfunkční rodiny Beverly Hills. Diváci byli vedeni k tomu, aby diskutovali sexuální život Ozzyho a jeho ženy Sharon a také trampoty dvou rebelujících teenagerů, který tento pár spolu má.

Podle řady lidí byl pořad předchůdcem nechvalně proslulého pořadu Držte krok s Kardashians, který se začal vysílat v roce 2007. U tohoto pořadu dostalo všechno úplně nový spád, protože rodina jde do hloubky v pohledu na své soukromé vztahy i na svou posedlost sociálními sítěmi. Pořad zaznamenal takový úspěch, že vyšla i řada spin-offů, které sledují například miláčky fanoušků Caitlyn Jennerovou a Scotta Disicka.

Úspěch takhle intimní reality show a Red Table Talku dokazuje, na kolik se naše životy v roce 2020 odehrávají na internetu. Mnoho lidí potkává své partnery online a ne v baru, lidé sledují sport z gauče a nejdou na stadión, a sázky na sport a hraní kasinových her také probíhají virtuálně namísto v kamenném kasinu v centru města; internet se zkrátka stal centrem společenského dětí, které se přeneslo do našich domovů a my jsme si na to zvykli. Není tedy divu, že se celebrity rozhodly sdílet svůj život zrovna přes toto médium a zároveň si tím slušně vydělat. Čím je příběh soukromější, tím lépe: hranice neexistují.

Co to věstí pro budoucnost reality show?

Úspěch pořadů, jako je Red Table Talk, a o impériu Kardashianů vůbec nemluvě, dokazuje, že poptávka po pořadech, kde se řeší soukromé životy celebrit, je obrovská. Když uvážíme, že neustále visíme na internetu, nemůžeme se divit, že vzniká tolik internetových pořadů.

Dalším významným faktorem je relativně nízká cena výroby těchto reality show. Často ani nemají scénář a odehrávají se u někoho doma. Oproti seriálům, jako je například Hra o trůny, se kterými jsou spojeny obrovské produkční náklady na výpravu a natáčení v exotických destinacích, je to diametrální rozdíl. A jsou i velmi atraktivní pro velké sítě, protože ty si mohou dovolit produkovat tyto pořady v obrovských kvantech v naději, že se jeden ujme a stane se z něj virální hit, který vydělá balík. V této nejisté době je to sázka na jistotu a online streamování představuje mnohem šetrnější přístup než nákladná televizní produkce.

Seriálů je hodně, s tím je spojená velká konkurence a vytváří se tlak na šokující a zajímavé téma, které by přilákalo diváky. Co tedy v podání celebrit můžeme čekat příště? Živé postelové scény? Fyzické násilí? Anebo budou pokračovat v srdceryvných diskuzích? To se všechno teprve ukáže.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy