Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Nová epizoda The Grand Tour natáčená v Číně překvapila. Jeremy Clarkson nikoho neurazil a zamiloval se

+ Dalších 8 fotografií
Když se objevila informace, že se nová epizoda The Grand Tour bude natáčet v Číně, každý, kdo je alespoň minimálně informovaný o napjatých vztazích mezi Spojenými státy a asijským gigantem, se musel při vzpomínce na rasistické komentáře Jeremyho Clarksona, které nakonec vedly ke konci působení svaté automobilové trojice Clarkson - Hammond - May v pořadu Top Gear, zákonitě obávat, jaké faux pas způsobí britské trio tentokrát.

I přes absenci respektu k ostatním národům, kulturám a zvyklostem, se kterými jsme se u moderátorů mohli setkat v předchozích dílech The Grand Tour a především Top Gearu, si v „čínském dílu“ vedl Clarkson a spol. nad všechna očekávání. Čína je v epizodě v mnoha aspektech prezentována jako jedna z nejvyspělejších zemí světa, i přes všechna nutkání a svědění si Jeremy dokonce odpustil i řadu rasistických vtipů, ve kterých bezpochyby vyniká. Než se dozvíte, co všechno nová epizoda The Grand Tour divákům streamovací služby Amazon Prime Video přinesla, podívejte se v naší galerii na 12 nejlepších automobilových hodnocení od samotného Jeremyho Clarksona.

Na začátku epizody s názvem „Chinese Food for Thought“ můžeme vidět hlavního moderátora Jeremyho Clarksona, jak se v Hongqi L5 prohání v okolí města Čchung-čching. L5 je moderní luxusní vůz, který svým vzhledem nápadně připomíná model Hongqi CA770 z roku 1961, skoro půl století před tím, než se Čína stala světovou velmocí v automobilovém průmyslu.

Clarkson, jako milovník podobně konstruovaných vozů, se do L5 okamžitě zamiloval, podobné city začal chovat i k svému vlastnímu testovanému stroji Richard Hammond. Ten se po závodním okruhu projel s elektrickým superautem NIO EP9, které se ukázalo jako druhé nejrychlejší v historii celého pořadu, a sám Hammond neskrýval nadšení z toho, jak bezpečně se v automobilu cítil.

Jak trio pomalu projíždí centrem Čchung-čchingu, nešetří slovy chvály směrem k čínské náklonnosti, otevřenosti vůči okolnímu světu a touze se prosadit jak po ekonomické stránce, tak i po té lidské. Sám Mao ještě v 70. letech minulého století označil Čínskou lidovou republiku za zemi třetího světa, dnes se však řadí k nejpokrokovějším zemím světa, ačkoliv některé její části opravdu připomínají spíš rozvojovou zemi. A vy se nyní můžete podívat na ukázku z nejnovějšího dílu The Grand Tour.

Celý díl máte jako vždy možnost exkluzivně sledovat na televizní streamovací síti Amazon Prime Video, samozřejmě pouze v případě, že ji máte přeplacenou. Pokud jste si ale ještě účet na Amazonu nezakládali, nic vám nebrání v tom využít měsíční zkušební dobu, která je naprosto zdarma. Pokud ale neplánujete po 30 dnech službu nadále využívat, nezapomeňte předplatné zrušit.

link na video: http://extra.fantv.cz/embed/5738691/

link na fotky: https://uloz.to/!tP7rinarSQc0/000-dalnice-cina-zip

Související články

Další články