Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Nová doba! Host vyhazuje vrchního! Opilý kněz ze seriálu Most! je známější, než si myslíte

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 83 fotografií
dycky most!
Cyril Drozda (64), pravým jménem Miloš Černoušek, hraje v oblíbeném seriálu Most! věčně opilého kněze. Oblíbený herec se v prvním filmu objevil v roce 1984 a jeho kariéra se od té doby rozjela. Nyní hraje v divadle, v seriálech a na kontě má více než 25 natočených snímků. V jednom z nich se proslavil jednou jedinou hláškou. Víte, o jaký film se jedná?

Pokud jste příznivci českého filmu, určitě vám neušlo, že Cyril Drozda hrál číšníka ve snímku Dědictví aneb Kurvahošigutntág Své role se ujal na výbornou a díky hlášce o nové době, kdy host vyhazuje číšníka, se zapsal do paměti diváků. Od natočení této komedie už utekla spousta let a stejně jako se změnil sám Cyril, změnily se i jeho role.

Postava kněze, kterého Cyril Drozda hraje, je za střízliva klasickým duchovním se schopností empatie. Jakmile si ale čichne k alkoholu, jeho osobnost se rázem změní. Herec, který byl několikrát nominován na Cenu Alfréda Radoka, se ale mnohem více než na obrazovkách pohybuje na divadelních prknech.

Miloš Černoušek, narozený 8. května 1954 v Kroměříži, je zkušený herec. Po základní škole, kde se projevil jeho herecký talent, absolvoval konzervatoř v Brně a od roku 1975 působí v brněnském HaDivadle. Umělecký pseudonym Cyril Drozda používá asi od roku 1992, tedy od roku, kdy se objevil jako číšník ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág.

V brněnském HaDivadle je nyní možné Cyrila vidět hned v neuvěřitelných jedenácti inscenacích a divadelní fanoušci si jeho výkony nemohou vynachválit.

Související články

Další články